Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wspomnienie patrona – uroczystości w Świdnicy

Niedziela, 19 października 2014, 9:54
Aktualizacja: 19:54
Autor: red.
Świdnica: Wspomnienie patrona – uroczystości w Świdnicy
Fot. archiwum
Prezydent Świdnicy, Przewodnicząca Rady Miejskiej i Biskup Świdnicki zapraszają wszystkich mieszkańców w środę, 22 października na uroczystości związane ze wspomnieniem św. Jana Pawła II, który jest patronem Świdnicy.

W ramach święta patronalnego zaplanowano:
• Uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 315 (godz. 9.30 msza św. w Katedrze, przemarsz do Teatru w Rynku, godz. 11.00 część oficjalna i artystyczna w teatrze),
• godz. 15.00 – msza święta w Katedrze w intencji wszystkich Świdniczan o pomyślność i wzajemną zgodę. Tuż po mszy spod pomnika św. Jana Pawła II wyruszy tradycyjna procesja różańcowa ulicami miasta, która z figurą Matki Boskiej Fatimskiej przejdzie w kierunku parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Zarzeczu.

Przypomnijmy, że to nie jedyne przedsięwzięcia, które są związane z patronem Świdnicy. Rokrocznie w maju są organizowane Dni Papieskie – cykl imprez upamiętniających pontyfikat św. Jana Pawła II.

***

Papież Polak – św. Jan Paweł II jest patronem Świdnicy od 2012 r. 22 października przypada rocznica formalnej inauguracji pontyfikatu – stąd wspomnienie jego osoby.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group