Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wśród najlepszych na Politechnice Wrocławskiej

Środa, 30 stycznia 2019, 9:57
Aktualizacja: 10:59
Autor: red
Świdnica: Wśród najlepszych na Politechnice Wrocławskiej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W czwartek 24 stycznia we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników Pespektywy 2019, zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Na galę zaproszono 4 szkoły z Powiatu Świdnickiego; I LO, II LO, a w kategorii techników: Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych. I LO im. Jana Kasprowicza w sposób szczególny wyróżniono za zajęcie wysokiego V miejsca na Dolnym Śląsku w rankingu olimpijskim szkół.

Przypomnijmy: w tegorocznym rankingu szkół fundacji „Pespektywy” I LO uzyskało złoty znak jakości, tym samym zostało zaliczone do najlepszych szkół w Polsce. Nasze Liceum awansowało w województwie dolnośląskim z miejsca 18 w roku ubiegłym na 14 w roku bieżącym. Ranking ustala się w oparciu o wyniki egzaminu maturalnego i sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. W gali uczestniczyli "politechnicy" z kl. Ip, którzy mieli okazję wysłuchać okolicznościowego wykładu prof. Jacka Małeckiego z Wydziału Matematyki pt. „Matematyczne miliony, czyli sposoby matematyka na zarabianie dużych pieniędzy”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group