Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: WSSE inwestuje

Sobota, 24 października 2020, 13:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: WSSE inwestuje
Fot. UM Jaworzyna Śląska
21 października Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” sp. z o.o. wygrała przetarg na zakup nieruchomości w naszej strefie gospodarczej. Przedmiotem przetargu był grunt o powierzchni 3,57 ha, w pełni uzbrojony. Uzyskana kwota to prawie 2,2 mln złotych (brutto).

Zamiarem nabywcy jest wybudowanie na zakupionej nieruchomości modułowej hali produkcyjnej o powierzchni około 5 tys. metrów kwadratowych. Hala ma składać się z 4 modułów wyposażonych w zaplecze biurowo-socjalne. W takim pomieszczeniu działalność produkcyjną (lub inną działalność gospodarczą) może prowadzić najczęściej 3-4 przedsiębiorców i pracować około 100 pracowników. Spółka do realizacji inwestycji ma przystąpić w nadchodzącym roku, a jej koszt szacowany jest na ok. 20 mln. zł.

Władze WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. podkreśliły, że na lokalizację tejże inwestycji wpływ miało bardzo dobre przygotowanie terenu pod tego typu inwestycje. WSSE„INVEST-PARK” sp. z o.o. jest drugim inwestorem w strefie gospodarczej w Jaworzynie Śląskiej, pierwszym w sierpniu została spółka Fire Family.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group