Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: WSSE wspiera OSP

Sobota, 23 grudnia 2023, 11:47
Autor: red
Gmina Żarów: WSSE wspiera OSP
Fot. Gmina Żarów
Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Pożarzyska, Wierzbnej i Żarowa otrzymały wsparcie finansowe z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” na zakup nowego sprzętu strażackiego.

Środki finansowe z budżetu gminy Żarów na zakup sprzętu naszym strażakom przekazali także burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrz Przemysław Sikora.

- Nowy sprzęt trafił do OSP w Pożarzysku. Jest to ponton, który pozwoli nam prowadzić działania ratownicze na wodzie. Ponton o długości 330 cm i szerokości 155 cm z pompowanym kilem i aluminiową, składaną podłogą, jest w stanie zabrać na pokład cztery dorosłe osoby. Ma możliwość zamontowania silnika zaburtowego o mocy 15KM. Zakup został zrealizowany dzięki wsparciu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK, Gminie Żarów oraz własnych środków. Jako strażacy pragniemy ogromnie podziękować Zarządowi INVEST PARK i włodarzom naszej Gminy za wsparcie finansowe – mówi Łukasz Brańka z OSP Pożarzysko.

- Bardzo dziękujemy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK za udzielenie naszej jednostce OSP Żarów darowizny w wysokości 5.000 zł. Dzięki temu mogliśmy zrealizować cel „Zakup sprzętu ćwiczebnego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żarowie”. Sprzęt ćwiczebny obejmuje Tunel MDP CTIF/MS oraz ścianę do bojówki MDP CTIF i będzie bardzo pomocny dla dzieci i młodzieży, które wyraziły chęć wstąpienia do MDP w OSP Żarów – czytamy na Facebooku OSP KSRG Żarów.

- Do naszej jednostki dotarł prezent w postaci wsparcia finansowego na zakup 7 wysokiej jakości węży pożarniczych. Zakup był możliwy dzięki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK, której za dotację serdecznie dziękujemy. Podziękowania za pomoc składamy również burmistrzowi Leszkowi Michalakowi – czytamy na Facebooku OSP Wierzbna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group