Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 849
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wstrzymali prace

Wtorek, 18 stycznia 2022, 13:29
Autor: red
Świdnica: Wstrzymali prace
Fot. UM Świdnica
Pozostałości dawnej twierdzy powodem wstrzymania prac na alei Niepodległości w Świdnicy.

Pod koniec listopada ubiegłego roku na remontowanym odcinku alei Niepodległości odkopano fundamenty dawnej twierdzy, które kolidują z budową kanalizacji deszczowej. Po konsultacji z konserwatorem zabytków i analizie różnych wariantów ominięcia historycznych pozostałości, ostatecznie podjęto decyzję o rozebraniu fragmentów twierdzy.

Ze względu na pozostałości bastionu i budynku wojskowego, które są wpisane na listę zabytków, konieczne jest wydanie decyzji na rozbiórkę przez konserwatora zabytków, a następnie otrzymanie pozwolenia na rozbiórkę przez wojewodę dolnośląskiego. W związku z tym pod koniec grudnia zawarto umowę z firmą Art – Bud na przygotowanie materiałów dla konserwatora zabytków oraz sporządzenie projektu rozbiórki fundamentów dla wojewody. Przewiduje się, że cała procedura może potrwać kilka tygodni.

Przypomnijmy, że ulica wyposażona zostanie w nowe oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatokę postojową, a istniejąca konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona i zamieniona na asfaltobetonową. Równocześnie wykonywane będą prace renowacyjne przy murze obronnym, podczas których wymienione zostaną uszkodzone elementy balustrady i odnowione spoinowanie powierzchni muru. Całość przebudowy zaplanowanej w tym etapie będzie kosztować będzie ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group