Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 513
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Wszyscy jesteśmy równi wobec sztuki”

Piątek, 12 kwietnia 2013, 9:59
Aktualizacja: 10:01
Autor: red.
Strzegom: „Wszyscy jesteśmy równi wobec sztuki”
Fot. użyczone
9 kwietnia odbyła się 35. edycja „Konfrontacji Artystycznych Zespołów Szkół Specjalnych”, z terenu województwa dolnośląskiego. Na deskach SCK zaprezentował się: Strzegom, Świebodzice DPS, Nowe Siodło, Piława Górna, Świebodzice, Świdnica, Jaskulin oraz Bielawa.

9 kwietnia był dniem szczególnym dla szkół specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Bowiem wszyscy zdolni, młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swój talent przed zaproszonymi gośćmi wśród których znalazł się m.in. burmistrz Strzegomia- Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Maria Michalec, dyrektor LO w Strzegomiu Tomasz Marczak, dyrektor SCK Bożena Bojanowska- Czuk, dyrektorzy i przedstawiciele placówek szkolno- wychowawczych. „Konfrontacje Artystyczne Zespołów Szkół Specjalnych” to cykl prezentacji teatralnych, literackich i muzycznych podsumowujące rok pracy zarówno dzieci jak i nauczycieli Założeniem tej uroczystości, która swoje początki ma od 1978 roku, jest przekonanie, że „wszyscy jesteśmy równi wobec sztuki”.

Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu, że wspólnie możemy spędzić te chwile. Życzymy Wam wszystkiego dobrego – mówił burmistrz Zbigniew Suchyta. Konfrontacje to wielkie emocje nie tylko dla występujących, ale również dla widzów. – Oglądając występy, niejednokrotnie miałam w oczach łzy wzruszenia - mówiła Bożena Bojanowska- Czuk. Na scenie zaprezentowały się, w kolejności:

- Szkoła Podstawowa nr 7 ze Strzegomia w układzie tanecznym do słynnego przeboju Michela Telo „Ai Se Eu Te Pego”, a zaraz po niej Gimnazjum nr 3 ze Strzegomia, które zabrało publiczność w „rejs statkiem”,

- Dom Pomocy Społecznej ze Świebodzic- Kolorowa Tęcza, w przedstawieniu „Rzepka”, gdzie najmłodszym uczestnikiem był 5-letni Mateuszek, który wywołał spore poruszenie wśród publiczności,

- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Nowego Siodła- Humorki, w kabarecie „Szkolna Reforma”,

- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Piławy Górnej- Biedronki, w piosence „Chociaż mało mam lat”,

- Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych ze Świebodzic- Na jednej nodze, w skeczu „Każdy innej muzy słucha”,

- Zespół Szkół Specjalnych nr 5 (gimnazjum) ze Świdnicy- Wesołe Nutki, w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”,

- Goście z Jaskulina, którzy przedstawili spektakl teatralny „Człowiek”,

- „Wiolinki” z Bielawy, które rozbawiły publiczność największymi przebojami radiowymi.

Na koniec uroczystości, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i nagrody. Kolejna edycja „Konfrontacji muzycznych” wywołała sporo emocji i poruszenia. Miejmy nadzieję, że każdy wyszedł z niej z pozytywnymi wrażeniami.

(Kornelia Wilczak)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group