Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bojanice: Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Środa, 29 stycznia 2014, 7:54
Autor: red.
Bojanice: Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Fot. użyczone
Pomimo, że Święta Narodzenia Pańskiego dawno za nami, w gminie Świdnica trwa okres noworocznych spotkań. Po raz ósmy KGW z Bojanic wraz z sołtysem i radą sołecką zorganizowało doroczne spotkanie dla swoich seniorów.

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Narodzenia Pańskiego oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła wigilijno-noworocznemu spotkaniu w Bojanicach. To już drugie z rzędu spotkanie seniorów z nowym proboszczem, bowiem od 2 lat Bojanice są siedzibą parafii, której przewodniczy Ks. Maciej Martynek.

- Okres Nowego Roku to czas, który obfituje w spotkania opłatkowe i spotkania seniorów w gminie Świdnica. Są to piękne chwile, kiedy można na moment zwolnić, skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. Państwa obecność jest dowodem na to, że tego typu spotkania są potrzebne. W Nowym 2014 Roku życzę dużo zdrowia i rodzinnego ciepła. Niech idea wspólnych spotkań będzie kontynuowana w Waszym sołectwie jak najdłużej – mówiła wójt gminy podczas spotkania w Bojanicach.

Równie pięknie, jak przed rokiem, zaprezentowali się młodzi aktorzy w bożonarodzeniowych jasełkach. Piękne widowisko, wzbogacił śpiew kolęd, po których nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie wzajemnych życzeń. Ósme noworoczne spotkanie seniorów w Bojanicach przeplatał śpiew kolęd i wspólne rozmowy. Na twarzach seniorów rysowała

Wyjątkowe kolędy oraz pastorałki w wykonaniu siedmiu zespołów ludowych rozbrzmiewały w sobotę 18 stycznia w świetlicy „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym.

"Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają – pisał Wolfgang Goethe. I coś w tym jest, bowiem z roku na rok w Witoszowie Dolnym przybywa zespołów śpiewających kolędy i kochających muzykę ludową. I jak mówiły członkinie zespołu „Ale Babki” za rok będziemy musieli wynająć halę sportową, aby wszystkich pomieścić.

IV Artystyczne Spotkania Zespołów Śpiewaczych „W Leśniczówce Kolędowanie” zgromadziło kilkadziesiąt osób, a nawet całe rodziny, aby wspólnie śpiewać kolędy.

We wspólnym śpiewie wzięły udział zespoły ludowe:
• „Jarzębina” z gminy Kobierzyce,
• „Kądziołeczka” z Lutomi gmina Świdnica,
• Zespół Ludowy "Grzędowianki” z Czarnego Boru,
• Zespół Śpiewaczy „A to Heca” z Pszenna,
• Kapela Jana Boduszka,
• „Ale Babki” z Witoszowa, Słotwiny, Pogorzały gmina Świdnica,
• "Zespół Radośni" z Wróblowi.

- Polskie kolędy są najpiękniejszymi kolędami świata. Pewna nostalgia, liryczność, ale też dynamiczne rytmy, czasami głęboka myśl teologiczna, wszystko to dodatkowo spotęgowane rodzinnym klimatem świąt Narodzenia Pańskiego sprzyja pogłębionej refleksji nad czasem, który teraz przeżywamy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Wspólne śpiewanie kolęd trwało kilka godzin, a w przerwie uczestnicy posilali się domowymi specjałami, które przygotowali gospodarze spotkania – Zespół Ale Babki i KGW z Witoszowi Dolnego. - Kolędy, to jest coś takiego, co człowiekowi nie tylko w uszach, ale przede wszystkim w sercu gra. I to widać było na tym spotkaniu. Wszyscy bardzo zaangażowali się we wspólne kolędowanie i widać było, że jest to przeżycie nie tylko dla tych, którzy prowadzili śpiewy ze sceny, ale także dla tych, którzy siedzieli na widowni. Cieszę się, że potrzeba organizacji IV Artystycznych Spotkań Zespołów Kolędniczych tutaj się pojawiła, i że znalazła akurat taką realizację - dodała sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, podczas uroczystego otwarcia.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group