Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wszystkie drogi przejezdne

Piątek, 17 lutego 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:23
Autor: red
Świdnica: Wszystkie drogi przejezdne
Fot. archiwum
Po intensywnych opadach śniegu, który sypał od wczoraj, udało się udrożnić wszystkie powiatowe drogi. Drogowcy rozpoczęli wzmożoną akcję "zima" na terenie naszego powiatu już od pierwszych sygnałów o opadach. Wprowadzono całodobowe dyżury w Służbie Drogowej Powiatu Świdnickiego.

W tej chwili pracują jeszcze ekipy zajmujące się usuwaniem zatorów, które powstały minionej nocy. Problemy z przejezdnością odnotowano na odcinkach: Nowice – Piotrowice, od drogi wojewódzkiej w kierunku Krzczonowa oraz na trasie od Świdnicy w kierunku Jagodnika i miejscowości Tąpadła. Natomiast na odcinku Bolesławice – Nowice w zaspie utknęły auta, które uwolniła wysłana na pomoc przez Służbę Drogową ładowarka.
- Przez całą noc, praktycznie na okrągło pracował cały ciężki sprzęt będący w posiadaniu naszej jednostki, a także sprzęt firmy, która wygrała przetarg na zimową obsługę dróg powiatowych. Na tą chwilę wszystkie powiatowe drogi są przejezdne. Mogą występować trudniejsze do przejechania odcinki, ale robimy wszystko, aby zostały one całkowicie udrożnione. – uspokaja Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.
Choć opady śniegu słabną, a miejscami ustają, służby drogowe nadal pracują pełną parą. W wielu miejscach wciąż zalega błoto pośniegowe, a nawierzchnia dróg jest śliska. Drogowcy zalecają ostrożność i dostosowanie jazdy do panujących warunków.

Powiat zajmuje się odśnieżaniem dróg powiatowych na terenie Powiatu Świdnickiego, o resztę dróg (np. krajowych, czy wojewódzkich) dbają ich zarządcy.
Podajemy niezbędne numery telefonów:
• Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego: dyżur całodobowy 074/ 66 22 920 wew. 25
• Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Wałbrzych : 074 841 03 65
• Dolnośląski Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Dróg Wałbrzych - drogi wojewódzkie - tel. 074 845 33 57;
• Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świdnicy - 074/ 851 88 77

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group