Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Wszystkie dzieci nasze są

Wtorek, 5 lipca 2011, 17:54
Aktualizacja: 18:00
Autor: red.
Krzyżowa: Wszystkie dzieci nasze są
Fot. użyczone
W piątek w Krzyżowej odbędzie się finałowa prezentacja wyników projektu "My dzieci Europy", który otrzymał w tym roku nagrodę im. Tadeusza Szymańskiego przyznawaną przez ewangelicką Inicjatywę "Zeichen der Hoffnung – Znaki nadziei e.V.”.

Ceramika, taniec, ekspresja ruchowa – taki kunszt dziecięcy będą mogli podziwiać wszyscy zainteresowani już 7 lipca w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Wystawa prac artystycznych dzieci w wieku 8-12 lat z Polski i Niemiec z różnych środowisk społecznych będzie miała miejsce w ramach podsumowania projektu „My dzieci Europy!”. Projekt otrzymał w tym roku nagrodę im. Tadeusza Szymańskiego, przyznawaną przez ewangelicką Inicjatywę "Zeichen der Hoffnung - Znaki nadziei e.V.”.

„My dzieci Europy!“ to poznawanie sztuki i nauka przez zabawę, bez ocen i zadań domowych, latem - kiedy dzieci są daleko od szkoły. Jest to interdyscyplinarny projekt, u którego podstaw leży różnorodność metod artystycznych i pedagogicznych prowadzących do żywiołowej współpracy wszystkich osób zaangażowanych w projekt. W ramach zajęć promowane są głównie wartości europejskie i rozwój tożsamości europejskiej u ich uczestników. W centrum projektu znajdują się warsztaty artystyczne z zakresu plastyki, sztuki, ceramiki, teatru oraz tańca, prowadzone przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych: Beatę Fertałę – Harlender, Małgorzatę Somerfeld – Lasko i Jakuba Gontarskiego. Podczas interdyscyplinarnych warsztatów tematycznych młodzi uczestnicy szukają odpowiedzi na pytania: czym jest Europa? jakie przynosi ze sobą szanse? jak można w niej aktywnie uczestniczyć? - odwołując się przy tym do aktualnego tematu roku Unii Europejskiej.
W międzynarodowych grupach dzieci doświadczają obcowania z innymi kulturami, językami, światopoglądami i tradycjami. Intensywnie spędzą wspólnie czas, tworząc, komunikując się ze sobą i poznając siebie nawzajem.
Wielka finałowa prezentacja wyników warsztatów, podczas której dzieci i młodzież zaprezentują efekty własnej pracy odbędzie się 7 lipca o godzinie 19:00 w sali wielofunkcyjnej na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Wstęp wolny! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group