Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wszystko jest darem waszego istnienia

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 12:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: red.
Region: Wszystko jest darem waszego istnienia
Fot. UM Strzegom
Pierwsza polowa msza św. na Grabach, która odbyła się 8 czerwca br., zgromadziła licznie przybyłych mieszkańców na wspólnym dziękczynieniu z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci św. Jana Pawła II.

Ołtarz polowy pod pomnikiem, poczet sztandarowy, zaangażowana młodzież i dzieci, obecne władze samorządowe na czele z burmistrzem Strzegomia Zbigniewem Suchytą i jego zastępcą Wiesławem Witkowskim, radni Rady Miejskiej, a przede wszystkim mieszkańcy Grabów - wszyscy i wszystko stanowiło godną oprawę tej uroczystości.

Odsłonięcia tablicy podczas Eucharystii, odprawianej przez ks. Prałata Marka Babuśkę, dokonały dzieci komunijne w asyście Agnieszki Łukaszonek, dyrektor PSP nr 3 w Strzegomiu oraz ks. Prałata. W dowód zaufania i kontynuowania przekazu pokoleń, dzieciom komunijnym powierzono też opiekę nad pomnikiem. Było to wielkie wydarzenie dla tej dzielnicy. Ks. Prałat Marek Babuśka podziękował za społeczną inicjatywę, podkreślił wagę tego dzieła i umotywował potrzebę kontynuowania dobrych działań.

Już na zawsze mieszkańcom Grabów będzie przyświecać myśl Jana Pawła II: „Nigdy nie zapominajcie, że wszystko jest darem waszego istnienia”. W nawiązaniu do niej ks. Marek Babuśka powiedział: - Dziękujemy przede wszystkim za dar życia. Takim swoistym darem jest dla nas, dla strzegomskich Grabów, ten pomnik - świadek dziejów, wiary i pobożności ludzi, którzy mieszkali tu przed nami, którzy walczyli o powrót macierzy dawnej ziemi piastowskiej, którzy tu zginęli. Jest to miejsce zamyślenia nad naszą ojczyzną.

Graby przekazują z pokolenia na pokolenie tę refleksję przeszłości i pamięć o niej, uczą szacunku dla tego miejsca i dbają o nie. Postawa i inicjatywa mieszkańców są godne naśladowania.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group