Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Wybory sołeckie 2019 w gminie Strzegom

Piątek, 15 lutego 2019, 17:38
Autor: red
Gmina Strzegom: Wybory sołeckie 2019 w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Rozpoczęły się wybory sołtysów i rad sołeckich w sołectwach gminy Strzegom na kadencję 2019–2024.

Zmiana w Rogoźnicy

11 lutego br. odbyło się zebranie wiejskie w Rogoźnicy. Mieszkańcy zgłosili dwie kandydatury: dotychczasowego sołtysa - Henryka Radkowskiego i radnego RM w Strzegomiu - Pawła Gołębia. W wyniku tajnego głosowania więcej głosów otrzymał ten drugi (56-42) i to on zastąpi zasłużonego dla miejscowej społeczności Henryka Radkowskiego na stanowisku szefa wsi. Wolą mieszkańców członkami rady sołeckiej zostali: Łukasz Rostkowski, Małgorzata Hałajec, Paweł Marciniuk, Wojciech Bodnar, Jolanta Mędrek i Renata Zydroń.

Status quo w Godzieszówku i Stawiskach

Dzień później wybrano sołtysa i radę sołecką wsi Godzieszówek. Tu nie było żadnej niespodzianki. Mieszkańcy zgłosili tylko jedną kandydaturę - dotychczasowego gospodarza Grażynę Dawidowską, która w głosowaniu uzyskała bardzo duże poparcie i przez kolejne pięć lat będzie piastowała stanowisko sołtysa wsi Godzieszówek. Na członków rady sołeckiej wybrano natomiast: Annę Kołosowską, Agnieszkę Petko, Natalię Słociak, Annę Moor, Wiesławę Malicką, Macieja Kołodyńskiego i Krystynę Rzeczycką.

Podobna sytuacja miała miejsce w Stawiskach (13.02). Mieszkańcy tego malutkiego sołectwa byli bardzo zadowoleni z dotychczasowej pracy Doroty Domaradzkiej i postanowili ponownie powierzyć jej to stanowisko. Jedyna kandydatka otrzymała 100-procentowe poparcie w głosowaniu. Nowej-starej pani sołtys pomagać będę: Wacław Karkowski, Iwona Wieszewska i Katarzyna Zaborowska.

W Kostrzy na razie bez nowego sołtysa

12 lutego br. odbyło się również zebranie wiejskie w Kostrzy. Dotychczasowy sołtys Tomasz Jeziorski podjął decyzję o rezygnacji ze startu w nowych wyborach. Mieszkańcy Kostrzy nie zgłosili żadnej kandydatury i tym samym nie wybrali nowego sołtysa. O terminie kolejnego zebrania wiejskiego w tym sołectwie poinformujemy niebawem.

W przyszłym tygodniu swoich sołtysów wybiorą mieszkańcy: Granicy, Granicznej, Olszan i Skarżyc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group