Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wybrane interwencje

Poniedziałek, 31 maja 2021, 7:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
Świdnica: Wybrane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21–27 maja 2021 roku.

22.05.2021r. godz.5.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny z zakrwawioną twarzy leżącego na jednej z ławek poczekalni PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał znanego nam bezdomnego, w stanie po spożyciu alkoholu, który upadł na twarz i przegryzł sobie wargę. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Poszkodowany kategorycznie odmówił zaoferowanej pomocy medycznej.

22.05.2021r. godz.15.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące jednego z marketów przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Obsługa stoiska prowadzącego sprzedaż warzyw i owoców, resztki roślinne oraz zepsute produkty wyrzucała pod obrodzenie. Patrol potwierdził zgłoszenie. Strażnicy upomnieli sprzedawców i zobowiązali właściciela stoiska do załatwienia tej sprawy. Po kilku dniach podpisano stosowną umowę i pojawiły się tam pojemniki na odpady BIO.

25.05.2021r. godz.19.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Honda, który stał zaparkowany przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej. Samochód miał otwartą szybę boczną, co umożliwiało swobodne wejście do środka przez nieuprawnione osoby. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili właścicielkę pojazdu, którą powiadomiono o sytuacji. Kobieta stwierdziła, że nic nie zginęło z wnętrza. Samochód został zabezpieczony.

26.05.2021r. godz.23.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na placu zabaw przy ulicy Kilińskiego. Przy stole do ping ponga odbywała się libacja alkoholowa. Skierowani na miejsce strażnicy szybko wyjaśnili zgromadzonym tam młodym osobom, że nie jest to właściwe miejsce na tego typu spotkań. Jedna osoba trafiła do wytrzeźwienia na Policyjną Izbę Zatrzymań (wniosek o ukaranie do sądu), jedna osoba ukarana mandatem karnym, dwie osoby pouczono, w kolejnym przypadku strażnicy postanowili również skierować wniosek o ukaranie do sądu.

27.05.2021r. godz.22.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy jednym ze sklepów na ulicy Łukasińskiego. Na miejsce skierowano pilnie patrol straży miejskiej. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Po chwili do tego mężczyzny podjechało również pogotowie ratunkowe, wezwane przez inną osobę. Okazało się, że leżącym mężczyzną był Marek H. Osoba bezdomna, doskonale znana funkcjonariuszom straży z licznych interwencji. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddaliła się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group