Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wybrane interwencje

Sobota, 27 listopada 2021, 9:48
Autor: red
Świdnica: Wybrane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia świdnickiej Straży Miejskiej w okresie 19–25 listopada 2021 roku.

20.11.2021r. godz.18.19 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące silnego zapachu benzyny w rejonie ulicy Saperów 17 – 21 A. Na miejscu ustalono, że jeden z pojemników na śmieci został oblany substancją łatwopalną, na szczęście sprawca prawdopodobnie został spłoszony przez zgłaszającą i nie podpalił pojemnika. Paliwo zostało zneutralizowane przez straż pożarną. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja.

20.11.2021r. godz.19.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące palącego się pojemnika na odpady w rejonie hali targowej przy ul.Budowlanej. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ugasiła pożar. Ta sprawa jest również wyjaśniana przez Policję.

21.11.2021r. godz.10.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej bezpośrednio przed szkołą na ulicy Kozara-Słobudzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Wszyscy uczestnicy „biesiady” zostali ukarani mandatami karnymi.

21.11.2021r. godz.14.42 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące podejrzenia spalania odpadów w budynku użytkowym przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Nie było to pierwsze zgłoszenie w tej sprawie. W poprzednich przypadkach nie przeprowadzono kontroli paleniska, gdyż nie zastano obsługi kotłowni. Tym razem się udało. Szczegółowa kontrola wykazała, że w palenisku pieca spalany był jedynie węgiel kamienny, który niestety również powoduje znaczące uciążliwości dla okolicznych mieszkańców jednak jest dopuszczony do użytku w gospodarstwach domowych.

21.11.2021r. godz.15.19 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru komórki przy ulicy Grodzkiej 14. Patrol straży miejskiej uczestniczył w akcji kierując nadjeżdżające pojazdy objazdem przez Rynek. Nie można wykluczyć, że pożar ten jest powiązany z wcześniejszymi podpaleniami. Tą sprawę również prowadzi KPP w Świdnicy.

21.11.2021r. godz.18.00 – z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktowała się pasażerka, która poinformowała go, iż wsiadła do pociągu pozostawiając na peronowej ławce telefon komórkowy oraz pieniądze. Dyżurny natychmiast udał się we wskazane miejsce, gdzie znalazł telefon oraz całą gotówkę. O odnalezieniu zguby poinformowano roztargnioną pasażerkę, która z wielką radością odebrała swoją własność.

22.11.2021r. godz.0.42 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące palenia się kontenerów na śmieci przy ulicy Riedla. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Straż pożarna ugasiła pojemniki. W związku z licznymi pożarami (podpaleniami) straż miejska zabezpieczyła w celu analizy dostępne zapisy monitoringu wizyjnego. To podpalenie może łączyć się z wcześniejszymi pożarami. Po zakończeniu powyższych działań patrol straży miejskiej został skierowany do kontroli miasta pod kątem ewentualnych dalszych podpaleń.

22.11.2021r. godz.1.20 – patrol straży miejskiej zauważył palący się kosz na śmieci w rejonie ulicy Waryńskiego. Na miejsce wezwano straż pożarną. Kosz został ugaszony. Trwają poszukiwania podpalacza.

23.11.2021r. godz.19.45 – dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol ukarał miłośnika wyrobów tytoniowych jednak na tym nie zakończyła się ta interwencja. Palaczowi towarzyszył młodzieniec w wieku 15 lat, od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Na miejsce wezwano ojca chłopca, któremu przekazano syna wraz z informacja o całym zajściu.

25.11.2021r. godz.19.30 – dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące palącego się kontenera na śmieci przy ulicy Marii Kunic. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej oraz straż pożarną, kontener ugaszono. O kolejnym podpaleniu poinformowano oficera dyżurnego KPP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group