Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wycieczka do Nadleśnictwa Świdnica

Czwartek, 6 czerwca 2013, 8:25
Autor: red.
Świdnica: Wycieczka do Nadleśnictwa Świdnica
Fot. użyczone
W ramach współpracy z Nadleśnictwem Świdnica uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy udali się na wycieczkę do Jaskini Nietoperzy oraz Mini ZOO. Przewodnikiem była Monika Drozdowska – pracownik Nadleśnictwa Świdnica. Uczestnikami tego spotkania były klasa I b pod opieką Haliny Styrny oraz klasa II b pod opieką Anny Worobiec.

Głównym celem wycieczki było:
- przyswajanie wiedzy ekologicznej,
- rozwijanie zainteresowania życiem nietoperzy,
- budzenie wrażliwości estetycznych poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą,
- tworzenie nowych wzorców dzieci uwzględniających troskę o jakość środowiska.

Pani przewodnik oprowadziła grupę dzieci po pomieszczeniach, w których mogłyby żyć nietoperze. Są one sztuczne, wzorowane na prawdziwych, ale i tak wywarły ogromne wrażenie. Uczniowie uzyskali dużo informacji i ciekawostek o warunkach życia nietoperzy. Zajęcia uatrakcyjniły tablice multimedialne, tablice kształcenia oraz film przyrodniczy „Las i jego mieszkańcy”.

Na terenie Stacji Edukacji Ekologicznej swoje miejsce znalazły 3 gatunki nietoperzy: Mopek, Nocek Bechsteina i Nocek Duży. Dużą atrakcją była możliwość pooglądania młodych osobników nietoperzy i ich pogłaskania. Następnym punktem zwiedzania było „Mini ZOO”. Dzieci zobaczyły egzotyczne gady, karakany, popularne szczury, myszy i miniatury królika oraz gościa z dalekiej Australii – lotopałankę karłowatą, czyli latającą „wiewiórkę”. Są to w większości dary z wrocławskiego ZOO. Pani Drozdowska uświadomiła dzieciom, że zwierzęta to nie zabawki, które tak często dorośli kupują swoim dzieciom na urodziny, czy pod choinkę. Są to żywe stworzenia, które czują strach, głód, smutek, mają swoje zwyczaje, wymagania co do przestrzeni i o które trzeba cały czas dbać i troszczyć się.

Uczniowie mieli możliwość obserwacji na żywo zwyczajów zwierząt poprzez bezpośredni z nimi kontakt. Takie wycieczki są potrzebne, gdyż dzieci przyswajają wiedzę ekologiczną i rozwijają swoje zainteresowania przyrodą.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group