Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wycieczka edukacyjna

Wtorek, 6 grudnia 2022, 15:27
Autor: red
Strzegom: Wycieczka edukacyjna
Fot. UM Strzegom
3 grudnia br. grupa uczniów PSP nr 4 w Strzegomiu, ich rodzice i dziadkowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zagrody Edukacyjnej Marianówek.

Przygodę z historią rodziny rozpoczęły od zwiedzania zagrody – mieli możliwość przebywania ze zwierzętami, co dla niektórych przedstawicieli najmłodszego pokolenia było pierwszą okazją do poznania koni, kucyków, bydła, owiec, trzody chlewnej, kóz, królików i ptactwa domowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość dojenia krowy, mielenia na żarnach zboża na mąkę, poznanie przedmiotów wyposażenia dawnego obejścia rolnego oraz XIX-wiecznych zwyczajów i tradycji związanych z codziennym życiem na wsi. Jednak największą atrakcją dla wszystkich były warsztaty „Wieś dawniej i dziś”, podczas których uczestnicy poznali historię chleba oraz ubijali masło w maselnicy. Niezwykle cenne były opowieści dziadków i babć „jak to dawniej bywało”.

Wyjazd został zorganizowany i zrealizowany przez STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM.KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W STRZEGOMIU „PRZYJACIELE CZWÓRKI” w ramach zadania pod nazwą TRZY POKOLENIA, finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, realizowanego w ramach programu pn. „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group