Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wycieczki zawodoznawcze rozpoczęte

Piątek, 23 września 2016, 12:20
Autor: red
Strzegom: Wycieczki zawodoznawcze rozpoczęte
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczniowie klas technikum górnictwa odkrywkowego w Strzegomiu rozpoczęli swoje doświadczenia zawodowe poprzez udział w wycieczkach przedmiotowych. W zeszłym tygodniu odbyła się wycieczka przedmiotowa do kopalni gliny "Stanisław".

Uczniowie z klas 1-4 Technikum Górnictwa Odkrywkowego pod opieką Jacka Sozańskiego, Renaty Dziurli i Małgorzaty Kossak - mieli okazję zobaczyć całą odkrywkę i poznać proces wydobywczy złóż glin ogniotrwałych Rusko-Jaroszów. Zagadnienia z zakresu górnictwa odkrywkowego stały się nie tylko teorią, ale i naocznym potwierdzeniem. Była to okazja do obserwacji pracy maszyny przy urabianiu kopaliny, zapoznania się z geologią terenu i z technologią eksploatacji złóż.

Wycieczka stanowiła wielką atrakcję i wytworzyła wiele pozytywnych wrażeń, w końcu nie każdy może mieć okazję "zejścia" na dno odkrywki. Serdecznie dziękujemy Wandzie Grzych i Zdzisławowi Szyszka za przeprowadzenie fachowej "lekcji w terenie". Młodzież wróciła z dodatkowym zasobem wiedzy w zakresie: geologii, technologii eksploatacji złóż, różnorodności maszyn górniczych, rekultywacji terenu i ekologii. Dopełnieniem wycieczki, w ramach integracji klas górniczych, był grill nad stawem "Nadzieja". Plany w tym roku szkolnym, na dodatkowe pogłębianie wiedzy z zakresu górnictwa odkrywkowego zostały rozpoczęte.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group