Czytających: 1871

Strzegom: Wygrała Holenderka

Wtorek, 25 kwietnia 2023, 11:49
Holenderka Merel Blom na koniu Vesuve d'Aveyron zwyciężyła w klasie CCI4*–L, najtrudniejszym konkursie rozgrywanym podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW.

Blom po występie na czworoboku zajmowała szóste miejsce, awans na pozycję liderki zapewnił jej bezbłędnie przejechany cross, a czysty przejazd parkuru przypieczętował jej zwycięstwo - 35,7 pkt. Drugie miejsce zajął Peter T. Flarup na koniu Fascination. Duńczyk był liderem konkursu po ujeżdżeniu, na metę crossu dotarł z przekroczeniem normy czasu i nawet po bezbłędnym przejeździe parkuru nie odrobił straty punktowej - 36,2. Na trzeciej lokacie uplasował się Esteban Benitez Valle na klaczy Utrera AA 35 1. Dobrze przejechany, choć spóźniony cross dał Hiszpanowi awans z 10. miejsca po ujeżdżeniu na 4. pozycję, a bezbłędny parkur zapewnił mu trzecie miejsce na podium - 41,9. Jedyna polska para startująca w tym konkursie - Robert Powała i Rara del Castegno ukończyła rywalizację na 11. pozycji - 64,3.

Niespodzianką zakończyły się zmagania w klasie czterech krótkich gwiazdek. Pierwsze miejsce zajęła Sanna Siltakorpi na koniu Bofey Click. Fantastyczny cross, jedyny w normie czasu zapewnił zawodniczce z Finlandii awans z 21. pozycji po skokach i zwycięstwo w konkursie (40,6). Drugie miejsce zajął Niemiec Arne Bergendahl na koniu Checkovich - 40,6, a trzecie aktualna mistrzyni olimpijska, Julia Krajewski i Nickel 21- 40,8.

Konkurs trzech długich gwiazdek, po najlepszym występie na czworoboku i bezbłędnych przejazdach crossu i parkuru, wygrał Niemiec Christoph Wahler na koniu D'Accord 70- 30,0, przed reprezentantem Portugalii Joaquimem Grave na Let's Win - 35,2 i Belgijką Valentine Emsens na klaczy Esther du Maillet - (37,4). Polska para Weronika Król i Lismakeegan Chester zajęli dziewiąte miejsce - 70,6.

Podium konkursu trzech krótkich gwiazdek zdominowali Niemcy. Pierwsze miejsce zajęła Ingrid Klimke na klaczy SAP Asha P. Amazonka pozycję liderki objęła już na czworoboku, a skoki i próbę terenową zaliczyła bezbłędnie - 25,5. Na drugiej pozycji uplasował się Felix Etzel dosiadający konia TSF Polartanz - 28,1, a na trzecim Sophie Leube i Sweetwaters Ziethen TSF - 28,8.

Peter T. Flarup na koniu H.carald Z zwyciężył w konkursie dwóch długich gwiazdek - 35,1. Reprezentant Dani po ujeżdżeniu był pierwszy, cross pojechał na czysto, na parkurze zaliczył jedną zrzutkę, jednak punkty karne za ten błąd nie zagroziły jego pozycji. Drugie miejsce zajęła para z Niemiec Marie Füntmann i Butt's Azahar - 42,4, a trzecie Dunka Luna Richter na klaczy Lillifee AJK - 45,1.

W dwóch krótkich gwiazdek najlepsi byli reprezentanci Niemiec. Zmagania wygrał Bernhard Reemtsma na koniu Catelan - 30,5, który prowadzenie w konkursie objął po bezbłędnym występie na parkurze, a cross przejechał na czysto z zaledwie dwusekundowym spóźnieniem. Drugi był Jérôme Robiné na Avatarze 42 - 31,2, a trzecia Charlotte Whittaker na klaczy Isa - 31,8.

W klasie Intro zwyciężyła Niemka Julia Krajewski na Chilli Morning II - 34,5.Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Leni Lehnard na Cobec - 36,8, a trzecie Polka Weronika Krzecka na koniu First Kiss - 37,4. W konkursie w kategorii kuców pierwszą lokatę objęła Dunka Liva Emilie Grubbe na klaczy Ac-Star Quickie af Engvang - 38,6.

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców ośmiu konkursów międzynarodowych, startowało w nich ponad 250 koni reprezentujących 18 krajów.