Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Wygrali nowoczesną pracownię przyrodniczą

Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 13:20
Aktualizacja: 13:24
Autor: red.
Witoszów Dolny: Wygrali nowoczesną pracownię przyrodniczą
Fot. użyczone
Nowoczesna sala przyrody o wartości 40.000 zł powędruje do Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. To główna nagroda w konkursie TAURON EKOENERIA.

Szkoły podstawowe z miast i gmin, gdzie znajdują się elektrownie wodne firmy Tauron Ekoenergia walczyły o 40 tys. zł. z przeznaczeniem na wyposażenie nowoczesnej sali przyrody. W gminie Świdnica do konkursu przystąpiły dwie placówki oświatowe: z Mokrzeszowa i Witoszowa.

Uczniowie opracowali *EkoDekalog* w formie ulotki, zwierający 10 podstawowych zasad oszczędzania energii, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć emisję CO_2 .

„Nie pozostawiaj na długo sprzętu RTV w stanie czuwania. Wyłączaj ładowarki z prądu, one też pobierają prąd, gdy nie są używane. Gotuj tyle wody w czajniku ile potrzebujesz” to hasła, które pojawiły się na ulotkach kolportowanych na terenie swojej i sąsiednich placówek oświatowych, a także wśród mieszkańców Witoszowa i okolicznych miejscowości.

Nie były to jedyne działania jakie podjęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie. W ostatnich tygodniach udało im się pozyskać ponad 530 kg opakowań typu PET, 2,5 tony złomu, 2 samochody zużytego sprzętu RTV-AGD, 18 kg łyt CD, 103 kg baterii, kontener makulatury.
Oprócz nowoczesnej Sali Przyrody placówka otrzymała honorowy tytuł:" SZKOŁA NATURALNIE NAJLEPSZA".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group