Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wygrana Szweda

Środa, 13 kwietnia 2022, 10:16
Autor: red
Strzegom: Wygrana Szweda
Fot. UM Strzegom
Christoffer Forsberg zwyciężył w klasie CCI4*–S, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka najlepsza w konkursie dwugwiazdkowym.

Niedzielna próba terenowa, która wyłoniła zwycięzcę konkursu czterogwiazdkowego do ostatnich minut trzymała widzów w napięciu. Christoffer Forsberg, który na koniu Hippo's Sapporo startował jako przedostatni, przejechał cross bez błędów na przeszkodach i jako jedyny w normie czasu, pokonując Niemca Nicolaia Aldingera, lidera konkursu po dwóch próbach z przewagą zaledwie 0,1 punktu karnego. Aldinger dosiadając konia Timmo, na metę dojechał bez błędów na przeszkodach, jednak punkty karne za spóźnienie kosztowały go utratę zwycięstwa i ostatecznie uplasowały go na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Szwecji Frida Andersen na koniu Box Leo.

Najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski uzyskała Wiktoria Knap na koniu Quintus 134. Para zakończyła rywalizację na 8. pozycji.

Podium konkursu trzygwiazdkowego zdominowały Holenderki. Merel Blom na klaczy Corminta Vom Gwick po czystych przejazdach crossu zajęła pierwsze, a na koniu Vesuve D'aveyron drugie miejsce. Trzecią lokatę objęła Sanne De Jong na klaczy Jersey MBF. Polak Mateusz Kiempa na Libertynie, który prowadził po dwóch próbach, z punktami karnymi za przekroczenie normy czasu na crossie ostatecznie uplasował się tuż za podium, na czwartej pozycji.

W dwóch gwiazdkach najlepsza była Daria Kobiernik na klaczy Ideal Girl. Reprezentantka Polski po ujeżdżeniu zajmowała szóste miejsce, a zwycięstwo zapewniły jej bezbłędny przejazd parkuru i crossu. Druga lokata należy do Zuzanny Społowicz dosiadającej konia Bankier, a trzecia do Holenderki Merel Blom na klaczy Hallo 53.

Polki triumfowały w klasie Intro. Po czystym przejeździe parkuru i crossu konkurs wygrała Karolina Miś na koniu Go Jack, druga była Katarzyna Brandys na Rio Brava, a trzecia Wiktoria Szynkiewicz na koniu Hattrick.

W CNC 100 najlepszy wynik uzyskał Mateusz Kiempa dosiadając All Night, a w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Laura Gillmaier na Red Sunrise 2. Marcin Michałek z Brylantem wygrali klasę CNC 80.

Zawody Strzegom Spring Open otworzyły sezon międzynarodowych zawodów w dyscyplinie WKKW w Polsce. Rozegrano cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie oraz trzy klasy krajowe, a startowało w nich niemal 230 koni reprezentujących 14 krajów.

Kolejna odsłona Strzegom Spring Open już za dwa tygodnie, w terminie od 22 do 24 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group