Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Wyhamuj w porę” w Świdnicy – nowy alkomat i narkotesty

Sobota, 8 grudnia 2012, 1:27
Aktualizacja: 1:28
Autor: red.
Świdnica: „Wyhamuj w porę” w Świdnicy – nowy alkomat i narkotesty
Fot. archiwum
Świdnica włączyła się w ogólnopolską antyalkoholową kampanię „Wyhamuj w porę”. Realizuje ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy.

Celem jest ograniczenie szkód zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych związanych z piciem alkoholu oraz ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie wśród mieszkańców miasta. W ramach kampanii podejmowane są konkretne działania, które mają ograniczyć liczbę osób nietrzeźwych, kierujących pojazdami oraz dostępność alkoholu, szczególnie dla osób niepełnoletnich.

Ze środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych i narkotykowych w Świdnicy MOPS zakupił nowoczesne urządzenie do badania stanu trzeźwości kierowców, z którego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wkrótce przekazane zostaną również narkotesty oraz ulotki i broszury, które w ramach kampanii będą wręczane kontrolowanym kierowcom. Materiały edukacyjne będą również przekazywane do szkół nauki jazdy, które działają w Świdnicy. Na te działania miasto przeznaczyło blisko 6 tys. zł.

Co więcej Komenda Powiatowa Policji systematycznie monitoruje punkty, w których sprzedawany jest alkohol. Jest to jedno z działań, które ma na celu chronić osoby niepełnoletnie.

Jeszcze w pierwszej połowie roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy rozpropagowali wśród świdnickich kupców naklejki przygotowane z myślą o sprzedawcach alkoholu z hasłem „Alkohol sprzedajemy wyłącznie osobom pełnoletnim – Przygotuj dokument ze zdjęciem”.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: www.wyhamujwpore.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group