Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyjątkowe fotografie

Niedziela, 28 lutego 2021, 11:55
Autor: red
Świebodzice: Wyjątkowe fotografie
Fot. UM Świebodzice
26 lutego, do Ratusza Miejskiego w Świebodzicach na zaproszenie Burmistrza Miasta Pawła Ozgi i Zastępcy Tobiasza Wysoczańskiego przybyły: policjantka drugiego komisariatu w Wałbrzychu st. sierż. Daria Janczak, Radna Rady Miejskiej, wolontariuszka Ewa Dziwosz oraz Pani Afrodyta Nowak ze Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świebodzicach, osoby zaangażowane w projekt pn. „Spełniamy marzenia osób niepełnosprawnych o profesjonalnej sesji zdjęciowej”.

Pani Daria pomysłodawczyni i główna organizatorka wspaniałej akcji charytatywnej opowiedziała skąd wziął się pomysł na taki projekt:

- Na co dzień pełnię służbę jako funkcjonariusz Policji w Wałbrzychu. Codziennie spotykam się z problemami ludzi. Spełniając marzenie osób niepełnosprawnych o profesjonalnej sesji zdjęciowej, chcę im dać wsparcie, aby poczuły się bardziej pewne siebie oraz siłę do spełniania własnych marzeń i pokonywania słabości w codziennym życiu. Jednak tego projektu nie udałoby się zrealizować bez pomocy wspaniałych dziewczyn: Joanny, Weroniki, Uli, Kasi, Natalii, Agnieszki i Stanisławy.

O pracy przy realizacji zdjęć opowiedziała również Afrodyta Nowak, która mimo bardzo dużej wady wzroku mogła z powodzeniem sprawdzić się w projekcie, przy którym wydawać by się mogło wzrok jest kluczowy:
- Jako zastępca kierownika sesji byłam bardzo zadowolona, że mogłam się spełnić w swojej roli, było to dla mnie bardzo ważne doświadczenie, podniosłam własną wartość w pracy z osobami zdrowymi. Ponieważ w projekcie uczestniczyły też dzieci, ważne było dla mnie, aby odpowiednio przygotować je do sesji zdjęciowej.

Jej wypowiedź uzupełniła radna Rady Miejskiej Ewa Dziwosz: - Dla mnie, osoby, która od ponad 20 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi, ważne było, że ten projekt przełamuje stereotypy dotyczące tych osób. Na uwagę zasługuje również fakt, że mogą oni poznawać nowych ludzi, zdobywać różnorodne doświadczenia. Afrodyta członkini naszego stowarzyszenia jest osobą niedowidzącą, a jej udział w projekcie to pokazanie innym niepełnosprawnym, że chcieć to móc. Ten projekt tym bardziej przed Dniem Kobiet 8 marca pokazuje piękno siłę, a przypadku Afrodyty też ich wielką moc. Ponadto projekt był estetyczną formą działań przeciwko marginalizacji, wykluczeniu i dyskryminacji kobiet i dziewcząt niepełnosprawnych.

Włodarzom Świebodzic bardzo spodobała się idea przedsięwzięcia, dlatego wspierali III edycję od samego początku. Zarówno Burmistrz jak i Zastępca Burmistrza wyrazili zadowolenie, że w Świebodzicach są osoby, które się angażują w tego typu akcje charytatywne.

Obaj serdecznie pogratulowali i podziękowali gościom za wspaniały projekt, za zaangażowanie, poświęcenie i szczególny dar niesienia radości osobom potrzebującym.
Życzyli, aby nigdy nie zabrakło Paniom energii, ciepła i wytrwałości, a wkładany trud dawał wiele satysfakcji, ludzkiej wdzięczności oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Szczególne podziękowania złożyła władzom miasta za wsparcie akcji pomysłodawczyni i organizatorka akcji Daria Janczak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group