Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wyjątkowe podziękowania

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 10:59
Aktualizacja: 11:03
Autor: red.
powiat świdnicki: Wyjątkowe podziękowania
Fot. Starostwo Powiatowe
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego odbyła się szczególna uroczystość. Radni naszego powiatu, na czele ze starostą Zygmuntem Worsą, Alicją Synowską, wicestarostą, Krzysztofem Sołtysem, przewodniczącym Rady Powiatu oraz Beatą Galewską, dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, złożyli podziękowania i wyrazy uznania zawodowym rodzinom zastępczym o najdłuższym stażu pracy działającym na terenie naszego powiatu.

W powiecie świdnickim obecnie funkcjonuje 173 rodzin zastępczych, w których przebywa łącznie 266 dzieci. Dzieci, które w swoim krótkim życiu niejednokrotnie doświadczyły traumatycznych przeżyć. To właśnie w rodzinach zastępczych odnajdują spokój, bezpieczeństwo i rodzinne ciepło.

Ważnym ogniwem w systemie rodzinnej opieki zastępczej są zawodowe rodzinny zastępcze. W naszym powiecie jest 16 takich rodzin. Jak istotną pełnią oni rolę świadczy liczba dzieci, przebywających w tej formie opieki na przestrzeni tylko 1,5 roku. We wszystkich zawodowych rodzinach od stycznia 2012 do sierpnia br. przebywało 91 dzieci. To niemalże dwa domy dziecka.

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i poświęceniem. Dlatego też doceniając trud pracy i zaangażowanie osób tworzących te rodziny jeszcze raz serdecznie dziękujemy zawodowym rodzinom zastępczym, które od co najmniej 5 lat pełnią swoja funkcję.

Są nimi Państwo:
- Ewa i Roman Żyłka -11 lat
- Zenona i Zdzisław Osadczuk- 11 lat
- Irena i Ryszard Knapczyk- 10 lat
- Ewa i Dariusz Ślusarczyk- 9 lat
- Elżbieta i Tomasz Biegniewscy- 9 lat
- Halina i Paweł Pływacz- 8 lat
- Bożena i Zdzisław Gierus- 6
- Wiktoria i Kazimierz Katanowscy- 5 lat

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group