Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wyjątkowe stanowisko

Czwartek, 21 marca 2024, 7:34
Autor: red
Gmina Żarów: Wyjątkowe stanowisko
Fot. UM Żarów
Sołtys – jak można nazwać go inaczej? Człowiek orkiestra, menadżer, złota rączka, ktoś od wszystkiego... Na wsi każdy zna go osobiście. To po prostu ktoś, komu można zaufać i powierzyć wspólne sprawy.

Z okazji Dnia Sołtysa burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie złożyli naszym gospodarzom wsi najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki. Sołtysi odebrali również podziękowania za dotychczasową i pełną poświęcenia pracę na rzecz swojego sołectwa.

- Sołtys to osoba, której ufa społeczeństwo. Ludzie ze swoimi problemami w pierwszej kolejności zwracają się właśnie do sołtysów, dlatego Wasza rola jest tak ważna. Jesteście ludźmi doświadczonymi, potraficie sobie radzić z rozwiązywaniem problemów społeczności lokalnej, tak, by mieszkańcy byli zadowoleni. Dziękujemy za współpracę i życzymy w tym szczególnym dniu, by wasza praca w terenie była doceniona przez społeczeństwo i by problemów do rozwiązywania było jak najmniej – życzyli burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą.

Niespodzianką dla wszystkich sołtysów był Sołecki Turniej w kręgle, któremu, jak zawsze towarzyszyła dobra zabawa. Turniej wyłonił zwycięzców, choć nie o rywalizację tutaj chodziło, tylko o wspólną integrację. Puchary wywalczyli sołtysi Łażan (I miejsce sołtys Łażan Armand Toporowski), Mielęcina (II miejsce sołtys Mielęcina Iwona Świętak) i Wierzbnej (III miejsce sołtys Wierzbnej Mariusz Bryła).

Na terenie gminy Żarów pracuje siedemnastu sołtysów, a wśród nich funkcję tę pełni 8 pań i 9 panów. Do ich obowiązków należy głównie pobór podatków od mieszkańców, organizacja zebrań wiejskich, uczestnictwo w naradach sołtysów, spotkaniach i uroczystościach gminnych, przekazywanie ważnych informacji z gminy, zarządzanie funduszem sołeckim oraz organizacja życia społecznego na wsi.

- Ludzie zwracają się do sołtysów z różnymi sprawami, są to sprawy bieżące i prywatne. Jestem społecznikiem, a bycie sołtysem to satysfakcja z osiągniętych celów i ukończonych projektów, dzięki którym nasza wieś staje się piękniejsza – mówił sołtys Marcinowiczek Eugeniusz Bernatowicz.

- Bycie sołtysem to nie jest łatwa funkcja. Mieszkańcy zwracają się do nas z różnymi problemami, które staramy się wspólnie rozwiązywać. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom za czynny udział w życiu naszego sołectwa. Razem możemy zdecydowanie więcej – mówił sołtys Łażan Armand Toporowski.

Za współpracę, zaangażowanie i okazywaną pomoc nasi sołtysi złożyli podziękowania na ręce burmistrza Leszka Michalaka, który kończy w tym roku swoją kadencję na stanowisku Burmistrza Miasta Żarów.

- To był dla mnie wielki zaszczyt współpracować z sołtysami. Dziękuję za Państwa pełną poświęcenia pracę na rzecz swojego sołectwa i mieszkańców. Praca sołtysa jest pracą niezwykle odpowiedzialną i trudną. Sołtysi wywiązali sie z niej wzorowo. Dzięki temu, udało nam się wspólnie zrealizować wiele inwestycji. Praca ze wszystkimi sołtysami w minionej kadencji była dla mnie zaszczytem - dziękował sołtysom burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group