Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyjątkowy dzień w SP nr 1

Piątek, 7 grudnia 2012, 0:56
Aktualizacja: 0:57
Autor: red.
Świdnica: Wyjątkowy dzień w SP nr 1
Fot. użyczone
Wszyscy wiemy, że szósty dzień grudnia nie jest zwyczajnym dniem, tak więc i w SP nr 1 w Świdnicy był to dzień wyjątkowy, w którym naprawdę warto było być dzieckiem.

Zaczęło się od zajęć z wychowawcą, w czasie których przygotowywano świąteczne dekoracje, lecz to nie trwało długo, bo zaraz na drugiej lekcji uczniowie klas IV – VI rywalizowali między sobą w umiejętności „speelingu”, czyli literowania słówek angielskich. Konkurs ten budził duże emocje i pozwolił wykazać się najlepszym w sztuce, która wcale nie jest łatwa. Tę część zamknął występ uczennic z klasy 5a, które zaśpiewały nam piosenkę po angielsku.

Kiedy emocje nieco opadły, przyszedł czas na podsumowanie Roku Korczakowskiego, który obchodzony był w szkole na różne sposoby. Odbyły się różne konkursy i nadszedł czas na wręczenie nagród za konkurs recytatorski fragmentów utworów J. Korczaka, konkurs fotograficzny, promujący hasło „Śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” oraz rywalizacji międzyklasowej, w ramach której każda klasa rysowała plakat, ilustrujący powieść „Król Maciuś I” oraz redagowała list do pana Korczaka.

Całość została zamknięta występem naszego niezawodnego szkolnego koła TPS z klasy 6b i 5c, które zaprezentowało nam przedstawienie. W spektaklu tym współczesna młodzież odnosiła się do idei Janusza Korczaka. Okazało się, że te przesłania sprzed lat są wciąż aktualne i mogą interesować dzieci także dziś. Nasi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i pokazali ciekawy występ. To jednak nie był koniec wrażeń. Wręczono także nagrody za przygotowanie bombek. Uczniowie zrobili mnóstwo pięknych prac, które reprezentują SP 1 w Galerii Świdnickiej.

Po krótkiej przerwie uczniowie udali się na halę gimnastyczną, gdzie czekał już na nich przygotowany tor przeszkód. Każdy sam mógł sobie wybrać w czym chce się sprawdzić i czego chce spróbować. Jednak każde podejście było nagradzane słodkością, więc chętnych nie brakowało. Po kilku godzinach siedzenia nareszcie można było biegać, skakać, a nawet wspinać się po linach. Jednym słowem, można się było porządnie zmęczyć.

Podsumowując, można powiedzieć, że był to udany dzień, pełen wrażeń i na pewno inny od pozostałych dni roku szkolnego.

(SP 1)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group