Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyjątkowy koncert w murach kościoła

Wtorek, 21 października 2014, 7:17
Aktualizacja: 15:19
Autor: red.
Świebodzice: Wyjątkowy koncert w murach kościoła
Fot. UM Świebodzice
Najpiękniejsze wersje "Ave Maria", m.in. Franza Schuberta, Giulia Cacciniego i Michała Lorenca, utwory z repertuaru Anny German, a także twórczość Fryderyka Chopina w wykonaniu Inny Kamarian i Wiktora Szymajdy mieli okazję podziwiać słuchacze, którzy w niedzielę, 18 października, uczestniczyli w recitalu zorganizowanym w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego na Osiedlu Piastowskim.

Obecnych na koncercie gości, wśród których znaleźli się również poseł na Sejm RP Anna Zalewska, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej dr Łukasz Kwadrans oraz wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal, powitali ksiądz proboszcz Daniel Szymanik oraz Marzena Korona-Kruk. Kierownik Wydziału Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego poinformowała, że z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędzie się zapowiadany wcześniej koncert Antoniny Krzysztoń. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, organizatorzy zadbali o godne zastępstwo. Aby zadowolić gusta muzyczne uczestników zaproszono więc urodzoną w stolicy Uzbekistanu, Taszkiencie, Innę Kamarian.

Koncertująca na wielu estradach w Polsce i Rosji oraz we Włoszech i Niemczech, dysponująca imponującym głosem sopranowym pani Inna wraz z akompaniującym jej Wiktorem Szymajdą dali niezwykły koncert, a ich interpretacje "Człowieczego losu", "Time to say goodbye" Andrei Bocellego czy Preludium Des Dur Chopina były brawurowe i na najwyższym poziomie muzycznej estetyki. W dowód uznania publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami, a burmistrz Bogdan Kożuchowicz obdarował bukietem kwiatów.

Niedzielny występ to dla Inny Kamarian powrót do Świebodzic, ponieważ 28 lutego br., w sali Miejskiego Domu Kultury wystąpiła z recitalem "Z miłością do Anny". Wówczas, podobnie jak w minioną niedzielę, jej śpiew wywołał falę wzruszenia.

Zysk z dobrowolnej ofiary składanej przez uczestników koncertu przekazany zostanie na sfinansowanie budowy wieży kościelnej. Koncert objęty był mecenatem publicznym Gminy Świebodzice.

Osoby zainteresowane koncertem Antoniny Krzysztoń informujemy, że w związku z jego odwołaniem, odbędzie się w innym terminie, o którym będziemy Państwa informować na bieżąco.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group