Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wyjątkowy rok za nami

Sobota, 30 grudnia 2017, 13:33
Aktualizacja: 14:35
Autor: red
Strzegom: Wyjątkowy rok za nami
Fot. UM Strzegom
Już od kilku lat w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem w Strzegomiu organizowane jest spotkanie noworoczne, którego celem jest m. in. podsumowanie kończącego się roku i złożenie sobie życzeń na ten nadchodzący.

Na zaproszenie władz samorządowych Strzegomia przybyli biskup świdnicki ks. Ignacy Dec, parlamentarzyści, wicewojewoda dolnośląski Krzysztof Kamil Zieliński, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Czyszczoń, gospodarze ościennych gmin, a także licznie reprezentanci różnych grup społecznych, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie naszej gminy. Spotkanie w tak doborowym gronie rozpoczęło się od zaśpiewania i zagrania kolęd, które wykonali członkowie zespołu folklorystycznego „Kostrzanie”.

Gospodarzem czwartkowego spotkania był burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który podziękował wszystkim za bardzo dobrą współpracę z instytucjami różnych szczebli, w wyniku której nasza gmina wspaniale się rozwinęła na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Zgromadzeni obejrzeli film podsumowujący mijający rok, który był pełen znaczących inwestycji, m.in. termomodernizacja placówek oświatowych, przebudowa ulic Paderewskiego i Matejki, budowa pływalni „Delfinek”, rozpoczęcie budowy przedszkola wraz z oddziałem żłobkowym oraz wiele, wiele innych, na które od dawna czekali strzegomianie. Zarówno biskup świdnicki, jak i parlamentarzyści w swoich przemówieniach podkreślali, że Strzegom jest gminą doskonale zarządzaną, przyjazną przedsiębiorcom, a przede wszystkim samym mieszkańcom, dla których realizuje się kolejne inwestycje.

Dodajmy, że w uznaniu zasług na rzecz gminy Strzegom i jej mieszkańców burmistrz Strzegomia nadał honorowy tytuł "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Bogusławowi Skolakowi, Januszowi Wójcikowi oraz Ryszardowi Golińskiemu, związanymi z branżą kamieniarską, które zostały wręczone podczas spotkania.

Przepiękne spotkanie zakończył symboliczny toast noworoczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group