Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Wyjazd studyjny

Czwartek, 21 listopada 2019, 7:59
Aktualizacja: 17:04
Autor: red
Jaroszów: Wyjazd studyjny
Fot. UM Strzegom
Już od czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie trwały przygotowania do trzeciego już wyjazdu studyjnego, tym razem do szkoły w Alba Adriatica we Włoszech.

Kolejnym zadanie uczniów i nauczycieli realizujących Erasmusowy projekt „Youth Entrepreneurial Skills Plus” było założenie trzech firm, które miały zająć się wytworzeniem rękodzieł. Przedszkolaki działały w firmie „Manufaktura Bystra Sowa” i tworzyły głównie ozdoby bożonarodzeniowe i wymyślne świeczniki.

Uczniowie z klas 1-3 produkowali swoje wyroby pod szyldem „Talenciaki”. Do Włoch pojadą pięknie ozdobione przez nich bombki. Największą firmę stworzyli uczniowie z klas 4-8, a ich produkty oznaczone zostały logo „Pracowitych elfów”. Podczas zajęć plastycznych i świetlicowych oraz godzin wychowawczych wytworzyli oni: papierowe witraże, świąteczne girlandy, ozdoby z papierowej wikliny, drewniane deseczki ozdobione techniką decoupage, haftowane obrazki oraz kartki świąteczne.

Wszystkie te wyroby zostały zgromadzone i wystawione podczas kilkudniowego Szkolnego Kiermaszu Erasmusowych Rękodzieł. Wiele z tych prac zostanie przewieziona do włoskiej szkoły na kiermasz międzynarodowy. Mamy nadzieję, że wyjątkowość polskich rękodzieł przypadnie do gustu włoskim uczniom i ich rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji projektu „YES+” na szkolnej stronie: zsp.jaroszow.pl w zakładce Erasmus.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group