Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wykonawca wybrany

Wtorek, 13 lipca 2021, 13:41
Autor: red
Świdnica: Wykonawca wybrany
Fot. UM Świdnica
Wybrano wykonawcę przebudowy Polnej Drogi w Świdnicy.

Firma HYPMAR Hypta Mariusz z Modlęcina wygrała przetarg na przebudowę ulicy Polna Droga w Świdnicy. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 8 640 000 zł. Zgodnie z przepisami, pozostali oferenci mają 5 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą będzie możliwe po upływie tego terminu.

- Firma HYPMAR była wykonawcą trzeciego etapu remontu ulicy Kraszowickiej. Wywiązała się z prac wzorowo, oddając inwestycję przed terminem. Liczę, że i tym razem realizacja zadania przebiegnie zgodnie z harmonogramem – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Remont obejmie odcinek ulicy od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wałbrzyską do wiaduktu kolejowego. Planowany termin zakończenia prac to druga połowa 2022 roku.

W pierwszej kolejności zaplanowano wymianę sieci uzbrojenia podziemnego. Istniejący kolektor deszczowy, będący w złym stanie, zostanie zlikwidowany i zastąpiony nowym. Dokumentacja projektowa zakłada także wybudowanie kanału technologicznego, dzięki któremu będzie mógł być uruchomiony monitoring obejmujący obszar skateparku oraz bosmanatu. Zaprojektowano także nowe energooszczędne oświetlenie drogowe, w tym po stronie zabudowań wysokie doświetlające jezdnię i chodniki oraz po stronie zalewu Witoszówka, niskie oświetlające drogę rowerową i bulwar. Zieleń wysoka odgradzająca jezdnię od brzegu zbiornika zostanie zachowana. Chodnik znajdujący się wzdłuż zbiornika wodnego ma zostać poszerzony do 4 m i będzie dostępny tylko dla pieszych. Wzdłuż ścieżki postawione zostaną nowe ławki i kosze na śmieci.

Jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltową, wzdłuż niej wydzielona ma być dwukierunkowa droga rowerowa. Na wysokości bosmanatu powstać mają dwie zatoki autobusowe. Po stronie zabudowań wydzielono miejsca do parkowania wzdłuż jezdni w postaci zatoki. Mają również zostać wprowadzone elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu oraz pieszych. Trzy przejścia dla pieszych wyniesione ponad powierzchnię jezdni będą stanowić element spowalniający pojazdy. Wszystkie przejścia na drodze głównej będą posiadały dodatkowe oświetlenie, które w nocy poprawi widoczność pieszego.

Przy skateparku zaprojektowano parking dla 40 samochodów osobowych. Powstać mają nowe chodniki prowadzące do strefy sportowej, w planach jest również przebudowa schodów. Parking przed bosmanatem zostanie powiększony - powstanie 148 miejsc do parkowania, w tym dla osób niepełnosprawnych. Posadzone będą drzewa i krzewy ozdobne.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group