Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wykorzystali swoją szansę

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 16:17
Aktualizacja: 16:21
Autor: red.
Żarów: Wykorzystali swoją szansę
Fot. UM Żarów
Ponad stu długotrwale bezrobotnych mieszkańców gminy Żarów zdobyło dodatkowe kwalifikacje zawodowe w ramach projektu systemowego "WIP – Wiara w Integrację Pokoleniową". Właśnie zakończyła się jego ostatnia już, szósta edycja. Projekt od 2009 roku realizował żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

czestnicy ostatniej edycji we wtorek, 30 grudnia podsumowali działania projektowe. - Działania projektu "WIP - Wiara w Integrację Pokoleniową" były dla naszych mieszkańców dużym wsparciem i szansą na podniesienie kwalifikacji zawodowych. W ciągu sześciu edycji zrekrutowano 107 osób, z czego 95 ukończyło projekt zgodnie z planowaną ścieżką wsparcia. Zatrudnienie podjęło 20 osób - mówi Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Projekt skierowany był do osób bezrobotnych, w wieku aktywności społecznej, zagrożonych wykluczeniem społecznym i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu w latach 2009-2014 wyniosła 760 818,78 złotych, z czego wkład własny gminy Żarów to kwota 91 454,12 złotych.

Podsumowanie ostatniej edycji projektu nie mogło obejść się bez życzeń i gratulacji. A te powędrowały nie tylko w stronę samych uczestników. Mieszkańcy złożyli również podziękowania na ręce Anity Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, burmistrza Leszka Michalaka i całego zespołu projektowego, który przez sześć lat z zaangażowaniem realizował projekt.

Spotkanie uświetnił występ artystyczny żarowskich artystów, Jakuba Błaszczyka burmistrza Młodzieżowej Rady Miejskiej i duetu Danuta Kwiatkowska oraz Stanisław Wójcik.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group