Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wykup lokal

Niedziela, 8 grudnia 2019, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red
Gmina Żarów: Wykup lokal
Fot. UM Żarów
Każdy najemca, który nie zalega z czynszem mieszkalnym określonym w umowie najmu zawartej z gminą Żarów oraz nie zalega z żadnymi opłatami na rzecz gminy, może wykupić mieszkanie komunalne ze zwiększoną bonifikatą.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla mieszkańców, gdyż zgodnie z podjętą przez radnych Rady Miejskiej uchwałą na sesji w dniu 14 listopada 2019r., bonifikata wynosi odpowiednio 97% i 99%. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy mogą wykupić mieszkanie za 3% lub 1% jego wartości przy wykupie ostatniego lokalu. Nowe zasady będą obowiązywały od 9 grudnia 2019 roku.

- Po wejściu w życie nowej uchwały Rady Miejskiej w Żarowie będzie obowiązywać 97 i 99 procent bonifikaty przy wykupie mieszkań komunalnych od gminy. Nie będzie również wymagana zaliczka w wysokości 1000 złotych. Koszty związane z przygotowaniem lokalu do zbycia zostaną określone w umowie. Aby wykupić mieszkanie ze zwiększoną bonifikatą wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie. Cała procedura trwa około 2 miesięcy. Przypominamy tylko, że warunkiem skorzystania z preferencyjnych zasad jest niezaleganie z czynszem za mieszkanie ani z żadnymi opłatami na rzecz gminy. Nowe zasady będą obowiązywały do momentu zmiany uchwały przez Radę Miejską w Żarowie – wyjaśnia Anna Kołodziej kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Bonifikata udzielana jest także na wykup podwórek, terenów wokół budynków wspólnot mieszkaniowych.

- Zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe lub ich przedstawicieli do zapoznania się z ofertą nabycia terenów wokół ich budynków. Zgodnie z obowiązującą uchwałą udzielana jest 95-procentowa bonifikata od wartości tych nieruchomości. Oznacza to, że za działkę około 10 arów wspólnota mieszkaniowa zapłaci 1500 złotych, poniesie koszty notarialne oraz przygotowawcze. Coraz więcej wspólnot zdecydowało się na zakup terenu, co pozwoliło im na samodzielne zarządzanie i dbanie o swoją własną przestrzeń życiową - dopowiada kierownik Anna Kołodziej z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group