Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wyłonili mistrzów matematyki

Piątek, 12 maja 2023, 13:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wyłonili mistrzów matematyki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Zadania geometryczne, kodowanie, dodawanie i odejmowanie – zerówkowicze z gminy Jaworzyna Śląska udowodnili, że matematyka nie ma dla nich tajemnic. 9 maja w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej „Łamigłówki małej główki” wszyscy zajęli pierwsze miejsce.

Olimpiada odbyła się w Przedszkolu Samorządowym „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Wzięli w niej udział zerówkowicze ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie, Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie, Niepublicznego Przedszkola „Frajda” w Świdnicy oraz podopieczni z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej.

- Dzieci rozwiązywały zadania w kartach pracy, rozpoznawały i wykonywały polecenia z figurami geometrycznymi, kodowaniem, obliczały działania na dodawanie i odejmowanie przy tablicy interaktywnej itp. Podczas konkursu przedszkolaki rozwijały swoje zainteresowania matematyczne, prezentowały umiejętności nabyte w przedszkolu, potrafiły współpracować ze sobą w grupach, radośnie i mile spędziły czas. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców, dlatego postanowiło przyznać I miejsce reprezentantom ze wszystkich placówek – relacjonują organizatorki konkursu Karolina Ziaja, Barbara Szywała, Marta Kolasińska.

Indywidualny tytuł „Mistrz matematyki” otrzymali Milena Tadrzak z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej i Pola Szulikowska z Niepublicznego Przedszkola „Frajda” w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group