Czytających: 1652

Świdnica: Wyłoniono mistrza Świdnicy

Środa, 16 lutego 2011, 18:27
Aktualizacja: 18:29
Na starcie I Szachowych Mistrzostw Świdnicy Juniorów stanęły 54 osoby. Turniej miał miejsce 11 i 12 lutego w Domu Nauczyciela. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Natalia Mielnik, reprezentantka Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica, zdobywając 6 punktów na 7 możliwych do zdobycia.

do 7 lat:
Julia Czyż (Świdnica/Akademia Przedszkolaka) oraz Jakub Andrzejewski (Świdnica/Przedszkole Nr 4)

do 10 lat:
Ida Wcisło (Świdnica/Szkoła Podstawowa Nr 4) oraz Patryk Mielnik (KSz GAMBIT MDK Świdnica/Szkoła Podstawowa Nr 105)

do 13 lat:
Aleksandra Ziobrowska (Świdnica/Szkoła Podstawowa Nr 4) oraz Dawid Mozol (LKS Goniec Żarów/Szkoła Podstawowa Nr 1)

do 16 lat:
Natalia Mielnik (KSz GAMBIT MDK Świdnica/Gimnazjum Nr 3) oraz Łukasz Makowiecki (KSz GAMBIT MDK Świdnica/Gimnazjum Nr 1)

do 20 lat:
Barbara Spyra (Świdnica/I Liceum Ogólnokształcące) oraz Mariusz Sikociński (Świdnica/I Liceum Ogólnokształcące). Połowa uczestników turnieju zdobyła kategorie szachowe.