Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyłudzali usługi telekomunikacyjne i sprzęt elektroniczny

Piątek, 17 czerwca 2016, 12:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: red
Świdnica: Wyłudzali usługi telekomunikacyjne i sprzęt elektroniczny
Fot. red
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podstawie fałszywych dokumentów wyłudzali usługi telekomunikacyjne, telefony oraz kredyty na zakup sprzętu elektronicznego.

13 czerwca funkcjonariusze świdnickiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, iż w jednym ze sklepów na terenie naszego miasta ma miejsce próba wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 33 lat. Usiłowali oni dokonać wyłudzenia posługując się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie oraz wysokość i źródło dochodów.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, iż tego samego dnia, także w Świdnicy, mężczyźni ci w analogiczny sposób wyłudzili już usługi telekomunikacyjne i telefon komórkowy. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

Jak się następnie okazało, powyższe czyny to nie jedyne oszustwa, które zatrzymani mają na sumieniu. W wyniku drobiazgowych przesłuchań, podejrzani przyznali się do wielu innych tego typu czynów, których w podobny sposób, także przy użyciu sfałszowanych dokumentów, dokonali wcześniej w innych miejscowościach.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a Prokuratura Rejonowa w Świdnicy zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Za tzw. oszustwa kredytowe grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group