Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wymiana "kopciuchów"

Wtorek, 5 kwietnia 2022, 9:41
Autor: red
Gmina Świdnica: Wymiana "kopciuchów"
Fot. Gmina Świdnica
Z dniem 4 kwietnia w siedzibie urzędu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym położonych na terenie gminy Świdnica.

Dotacja będzie udzielona w wysokości 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych na zadanie, jednak nie większej niż 7 000 zł. (słownie: siedem tysięcy złotych).

Dofinansowaniu podlegają ekologiczne źródła ciepła tj.:

kotły gazowe,
piece zasilane prądem elektrycznym,
kotły na paliwa stałe (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012),
kotły na biomasę (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012) ,
pompy ciepła.
Warunkiem niezbędnym do objęcia zadania dofinansowaniem jest trwała likwidacja głównego źródła ciepła starej generacji oraz niezaleganie przez Wnioskodawcę w podatkach, opłatach lokalnych oraz opłatach za zagospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy Świdnica.

Kolejność osób zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania, ustala się na podstawie kolejności złożenia wniosku w Urzędzie Gminy Świdnica.

Osoby zakwalifikowane do otrzymania dofinansowania zostaną poinformowane pisemnie o terminie i miejscu zgłaszania się do tut. Urzędu w celu podpisania umowy, przy czym niedotrzymanie w/w terminu uznaje się za rezygnację wnioskodawcy z dotacji. Zakwalifikowanie wydatków rozpoczyna się z dniem podpisania umowy.

Wnioski będą przyjmowane do dnia 12 kwietnia br. w punkcie informacyjnym Urzędu Gminy Świdnica stanowisko nr 100. Wszystkie dokumenty złożone po w/w terminie nie będą rozpatrywane.

W tegorocznym budżecie gminy Świdnica na realizację gminnego programu dotującego wymianę systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym zarezerwowano środki w wysokości 500 tys. zł. Zakładając maksymalny poziom dofinansowania powoli to na likwidację kolejnych 71 uciążliwych kopciuchów. Od początku trwania programu udzielono już 184 dotacji na łączną kwotę 1 274 989,56 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group