Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Birmingham: Wymiana młodzieży II LO z Birmingham

Czwartek, 6 października 2011, 12:21
Aktualizacja: 12:23
Autor: red.
Birmingham: Wymiana młodzieży II LO z Birmingham
Fot. użyczone
Dziewięcioosobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy – Martyna Jabłońska, Joanna Tokarska, Kamila Olszańska, Weronika Mystek, Magdalena Rajtar, Agata Hodij, Mateusz Stadnik, Tomek Klipra oraz Piotr Szymonowicz, a także opiekunowie Iwona Juźwa i Jacek Iwancz odwiedzili w dniach od 28 września – 3 października King Edward VI Camp Hill School w Birmingham.

Uczniowie przedstawili prezentację o szkole i naszym regionie. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie brytyjskiej szkoły docenili nienaganny język angielski w wykonaniu naszych uczniów. Spotkanie w Anglii to druga część wymiany. Uczniowie, którzy pojechali do Birmingham, wcześniej w marcu gościli anglików w swoich domach. Teraz zarówno uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać zwyczaje panujące w angielskich domach, mieszkając w nich kilka dni.

Była to już czwarta wymiana ze szkołą z Birmingham. II Liceum Ogólnokształcące systematycznie współpracuje ze szkołami zagranicznymi, przede wszystkim z Anglii i Włoch. Już w tym miesiącu grupa uczniów II LO wyjedzie do włoskiego liceum naukowego w Rieti. A w 2012 roku znów wyjazd do Birmingham i prawdopodobnie Werony. Wymiana młodzieży to doskonała okazja do wzajemnego poznania się młodych ludzi, uczestniczenia w lekcjach w zagranicznych szkołach, spędzania czasu we włoskich i angielskich rodzinach – wyznaje Jacek Iwancz.

Wyjazd do Anglii był naprawdę ciekawym przeżyciem. Poznaliśmy wiele osób z całkiem różnych grup etnicznych, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się nieco o ich zwyczajach i tradycjach. W dodatku odwiedziłam kilka naprawdę ciekawych miejsc - między innymi zobaczyłam wieżę, która była inspiracją do jednej z powieści Tolkiena. A do tego lot samolotem, widok na East Midlands nocą z góry – bezcenne opowiada Agata.

Ta wymiana była dla nas wspaniałym doświadczeniem. Podczas pobytu każdy z nas nawiązał nowe znajomości, poznał inna kulturę oraz kawałek wspaniałego kraju, jakim jest Anglia. Również ciekawym doświadczeniem było zobaczenie jak wygląda przeciętny dzień ucznia w szkole oraz dzień rodziny angielskiej – dodaje Tomek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group