Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymiana młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych

Środa, 10 października 2018, 15:45
Autor: red
Świdnica: Wymiana młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Młodzież z Zespołu Szkól Mechanicznych odwiedziła ponownie zaprzyjaźnioną szkołę w niemieckim Bad Kissingen w ostatnim tygodniu września – 23–29.09.2018.

Jadąc do Bad Kissingen młodzież zwiedziła Lipsk, gdzie podczas krótkiego pobytu uczniowie zobaczyli Rynek, kościół świętego Tomasza, stary Ratusz i przepiękne pasaże handlowe, bardzo charakterystyczne, dlatego miasta.

Podczas pobytu w Bad Kissingen uczniowie zostali zakwaterowani na terenie Campusu w centrum miasta. Pierwszy dzień uczniowie spędzili w szkole biorąc udział w zajęciach a potem zwiedzając miasto. Trzy kolejne dni to były praktyki zawodowe, tym razem na wymianę pojechali przyszli mechatronicy, mechanicy samochodowi i spedytorzy. Młodzież miała również okazję zwiedzić fabrykę Audi w Neckarsulm. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Norymbergę, gdzie poznali główne atrakcje turystyczne w okolicy, m.in.: Nürnberger Kaiserburg- zamek położony na skale, kościół św. Wawrzyńca i św. Sebalda, Rynek z Schöner Brunnen - dawną studnią miejską oraz Handwerkerhof. Uczniowie są bardzo zadowoleni z praktyk a zwłaszcza z pobytu w fabryce Audi. Kolejna wymiana już niebawem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group