Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Imbramowice: Wymiana oświetlenia ulicznego na ulicach w Mrowinach i Imbramowicach

Piątek, 9 grudnia 2016, 9:08
Autor: red
Mrowiny/Imbramowice: Wymiana oświetlenia ulicznego na ulicach w Mrowinach i Imbramowicach
Fot. UM Żarów
Trwa montaż nowych słupów oświetleniowych przy ulicach Szkolnej i Sportowej w Mrowinach oraz Cichej i Stawowej w Imbramowicach.

Nowe słupy oświetleniowe zostaną zamontowane na tych odcinkach, gdzie brakowało oświetlenia i tego światła było najmniej.

Prace remontowe mają potrwać do końca grudnia. Inwestycje, związane z budową i modernizacją ulicznego oświetlenia są kontynuowane na terenie gminy Żarów każdego roku.
- Pracujemy nad montażem kolejnych słupów oświetleniowych na terenie naszej gminy. W pierwszej kolejności prace rozpoczęły się w Mrowinach przy ulicy Szkolnej i Sportowej. Ekipa remontowa pracuje także przy uzupełnieniu oświetlenia ulicznego w Imbramowicach. Wszystkie przedsięwzięcia finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i funduszu sołeckiego mieszkańców wsi - mówi Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wymiana oświetlenia ulicznego w Mrowinach kosztować będzie 54.500,07 złotych, z czego kwotę 8 tysięcy złotych na to zadanie przekazali mieszkańcy Mrowin. W przypadku Imbramowic inwestycja ta wyniesie 16.300,89 złotych, swój wkład w to zadanie wniosą także mieszkańcy wsi, którzy z funduszu sołeckiego dołożyli 10 tysięcy złotych. W każdym przypadku, na inwestycje składają się nie tylko same roboty budowlane, ale także wcześniej przygotowana dokumentacja projektowa, sporządzona mapa oraz zakupiony dziennik budowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group