Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymiana polsko – niemiecka uczniów

Niedziela, 18 grudnia 2016, 8:34
Autor: red
Świdnica: Wymiana polsko – niemiecka uczniów
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
13 uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy wraz z nauczycielkami Jolantą Sajdak i Dorotą Szymik uczestniczyli w wymianie uczniowskiej w Gelsenkirchen.

Partnerstwo szkół trwa od 2010 roku i, jak podkreślił dyrektor Berufskolleg fur Technik und Gestalltung, daje obu szkołom możliwość lepszego poznania Europy, funkcjonowania szkół i zaprzyjaźniania się z rówieśnikami i ich krajem.

Jak co roku świdnickich uczniów powitała w imieniu władz miasta Burmistrz Martina Rudowitz. W programie wymiany znalazło się wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie stadionu Veltins Arena drużyny piłkarskiej Schalke 04, wyjazd na Targi Motoryzacyjne "Essener Motorsshows", wycieczka do Munster, udział w lekcjach czy wyjście na basen. W ramach projektu uczniowie odbyli 2 dniowe praktyki na tokarkach CNC, poprowadzone przez nauczyciela Maika Pekelsena. Pełni wrażeń oraz z nastawieniem, że już za rok będą mogli spotkać się z kolegami z partnerskiej szkoły, uczniowie z Mechanika wrócili do Świdnicy. Wymiana odbyła się w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Dzięki wymianie uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności językowe oraz poznawać kulturę, tradycję i codzienne życie niemieckich rodzin. We wrześniu 2017 r. z rewizytą przyjadą uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły do Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group