Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wymiana polsko–czeska

Poniedziałek, 29 października 2018, 7:51
Aktualizacja: 14:52
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wymiana polsko–czeska
Fot. UG Marcinowice
Gmina Marcinowice w tym roku zrealizowała projekt wymiany polsko–czeskiej w ramach partnerskiego programu „Sąsiedzi nie tylko na mapie – poznajemy nasze lokalne walory”.

Projekt trwał od maja do października 2018 r., a jego zakończeniem była ostatnia wizyta czeskich dzieci w gminie Marcinowice, która odbyła się 2 października. Goście wraz z młodzieżą ze szkół z gminy Marcinowice, łącznie ok. 100 osób tego dnia wybrali się do Świdnicy zwiedzić Kościół Pokoju i Ratusz Świdnicki. Później program wycieczki przewidywał specjalnie przygotowaną wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Śmiałowice i mieszkańcami Śmiałowic, grę terenową oraz biwak z pieczonymi kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione wyżywienie oraz otrzymali pakiety promocyjne.

We wszystkich wyjazdach wzięło udział ok. 200 mieszkańców gminy. W ramach projektu „Sąsiedzi nie tylko na mapie - poznajemy nasze lokalne walory”, zorganizowane zostały:

- dwa jednodniowe wyjazdy dla dzieci w wieku szkolnym z Gminy Marcinowice do czeskiego Mikroregionu Lazenskiego w czerwcu i we wrześniu br.,

- dwie jednodniowe wizyty dzieci z czeskiego Mikroregionu Lazenskiego w gminie Marcinowice w maju i październiku br.,

- dwa jednodniowe wyjazdy dla mieszkańców z terenu gminy Marcinowice do czeskiego Mikroregionu Lazenskiego w sierpniu i wrześniu br.,

- oraz dwie jednodniowe wizyty dla mieszkańców z Mikroregionu Lazenskiego w gminie Marcinowice w czerwcu i we wrześniu br.

Podczas wizyt czeskiej młodzieży, w zaplanowanych działaniach brały udział również dzieci ze szkół gminy Marcinowice.

Projekt miał na celu pogłębienie i nawiązanie wspólnych relacji pomiędzy mieszkańcami gminy Marcinowice a mieszkańcami Mikroregionu Lazenskiego. Uczestnicy projektu mieli okazję poznać walory lokalne po obu stronach granic Polski i Czech.

Całkowita wartość projektu to ok. 16 737 euro. Projekt dofinansowany został w wysokości ok. 14 226,45 euro ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group