Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymiana uczniowska ze Szkołą Partnerską w Gelsenkirchen w Świdnicy

Sobota, 6 października 2018, 13:39
Autor: red
Świdnica: Wymiana uczniowska ze Szkołą Partnerską w Gelsenkirchen w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Już po raz 7 Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy gościł 12 uczniów wraz z trzema opiekunami ze szkoły partnerskiej Berufskolleg für Technik und Gestaltung w Gelsenkirchen.

Uczniowie przyjechali w ramach wymiany uczniowskiej, a projekt jest realizowany w ramach współpracy polsko-niemieckiej i finansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Partnerstwo szkół trwa od 9lat. W ramach projektu uczniowie w dwuosobowych grupach polsko - niemieckich konstruowali elektroniczną kostkę do gry. Uczniowie z Niemiec mięli okazję poznać historię, kulturę i tradycje Dolnego Śląska oraz skosztować tradycyjne dania kuchni polskiej. Uczniowie z obu szkół uczestniczyli w warsztatach integracyjnych w Krzyżowej, w lekcji zamkowej organizowanej przez przewodników Zamku Książ pod kątem Projektu "Riese", zwiedzili obóz przymusowej pracy w Gross-Rosen. Mieli również możliwość poznania historii rodziny Moltke oraz historii ruchu oporu zwanego Kręgiem z Krzyżowej. W ramach projektu odbyła się również wycieczka do stolicy Dolnego Śląska, gdzie uczniowie po wspólnym zwiedzaniu, uczestniczyli w grze miejskiej na wrocławskiej Starówce. Uczniowie ze Świdnicy oprowadzili kolegów po swoim mieście pokazując najważniejsze zabytki Świdnicy: Kościół Pokoju, Katedrę i Rynek. Zwieńczeniem pobytu gości z Niemiec był wspólny wyjazd w Karkonosze, gdzie po zwiedzeniu Świątyni Wang, zielonym szklakiem udaliśmy się do malowniczo położonego Schroniska "Samotnia", a stamtąd przez "Strzechę Akademicką" na Śnieżkę. Czas szybko minął i uczniowie z Gelsenkirchen pełni wrażeń i bogatsi o historię Dolnego Śląska wrócili w sobotę do domu. Uczniowie z Mechanika szykują się do rewizyty, która odbędzie się w dniach 2 - 8.12.2018. Koordynatorami projektu po stronie polskiej byli Jolanta Sajdak, a po stronie niemieckiej Christoph Hense.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group