Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymień foliówkę na eko–reklamówkę

Czwartek, 14 marca 2024, 9:45
Autor: red
Świdnica: Wymień foliówkę na eko–reklamówkę
Fot. organizatorzy
Kolejna edycja akcji „wymień foliówkę na „eko–reklamówkę” przed nami. Już 21 i 22 marca świdniczanie będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku, materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. Jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną „eko–reklamówkę”. Do mieszkańców trafiło ich już ponad 6000 sztuk.

Bądź Eko, nie wybieraj plastiku

Celem akcji jest eliminacja wszechobecnych tzw. „foliówek” z naszego otoczenia. Każda nasza decyzja w trakcie robienia zakupów może mieć zbawienny wpływ na środowisko. Wybierając konkretne artykuły, zwracajmy chociażby uwagę na to, w jaki sposób są zapakowane. Im mniej opakowany jest dany produkt, tym lepiej. Oczywistą podstawą jest zmiana własnych nawyków zakupowych, szczególnie przy kasie, gdzie na klientów czekają płatne, plastikowe reklamówki, w które najczęściej pakujemy zakupy. Wyprodukowanie jednej torebki foliowej zajmuje sekundę. Używamy jej pokonując drogę ze sklepu do domu, czyli średnio 20 – 30 minut.

Alternatywą dla tzw. „foliówek” są torby wykonane z materiału takiego jak bawełna albo juta. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od swoich „sztucznych” odpowiedników, ale przede wszystkim nie są obciążeniem dla środowiska.

- Od samego początku akcje ekologiczne organizowane przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Istotną kwestią w zakresie prowadzonej selektywnej zbiórki odpadów jest edukacja, która traktowana jest przez nas priorytetowo – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Zmiana jest w nas

Każdy mieszkaniec Świdnicy może taką torbę dostać praktycznie za darmo. Wystarczy, że w okresie od 21 do 22 marca zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, do pokoju nr 2 i zostawi jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzyma ekologiczną torbę wykonaną z materiału.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group