Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Wymieniają awaryjne sieci

Piątek, 15 lipca 2016, 16:48
Aktualizacja: 16:51
Autor: red
Mrowiny: Wymieniają awaryjne sieci
Fot. UM Żarów
Awarie na tym odcinku sieci wodociągowej to była codzienność mieszkańców Mrowin.

Często zdarzało się, że do awarii dochodziło kilka razy dziennie. Powodem był zły stan sieci wodociągowej, który najdobitniej odczuwali mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się w końcu prace przy wymianie awaryjnych sieci, nie nadających się już do eksploatacji. Cała inwestycja, którą realizuje żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji prawdopodobnie zakończy się we wrześniu.
- W tej chwili wymieniliśmy już awaryjną sieć rozdzielczą na odcinku o długości 400 metrów. Tuż po zakończeniu tego etapu nastąpi przełączenie przyłączy i podłączenie do nich kolejnych budynków. Trudno w tym momencie dokładnie powiedzieć, kiedy zakończą się wszystkie prace, bo inwestycja jest naprawdę trudna. Napotykamy tutaj na dużą ilość starych fundamentów oraz różnych instalacji. To znacznie utrudnia roboty i zmusza nas do prac ręcznych, co jednocześnie ma wpływ na termin realizacji całego przedsięwzięcia - tłumaczy Waldemar Baranowski prezes Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Zmiany, choć jeszcze nieodczuwalne, zauważyli także sami mieszkańcy wsi. Odcinek drogi przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach jest jeszcze rozkopany, ale mieszkańcy cieszą się i mają nadzieję, że ta inwestycja rozwiąże w końcu problem z awarią wody w Mrowinach.
- W końcu doczekaliśmy się naprawy tej wadliwej sieci wodociągowej. Rury były stare, ciągle pękały i dlatego dochodziło do częstych awarii. Szczególnie odczuwali to mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego. Mam nadzieję, że teraz odczują ulgę, a nowa sieć wodociągowa nie będzie powodem żadnych nieprawidłowości. Liczymy tez na to, że wraz z wymianą awaryjnych sieci azbesto-cementowych niebawem rozpocznie się długo zapowiadana budowa kanalizacji w Mrowinach - mówi Krystyna Popek sołtys Mrowin.

Wymiana awaryjnych sieci wodociągowych kosztować będzie ponad 300 tysięcy złotych. Ale na tym nie koniec inwestycyjnych planów żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W tej chwili równocześnie trwają także prace związane z renowacją studni oraz modernizacja pompowni na stacji uzdatniania wody w Kalnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group