Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymieniają parkomaty

Piątek, 21 października 2022, 13:47
Autor: red
Świdnica: Wymieniają parkomaty
Fot. UM Świdnica
W Strefie Płatnego Parkowania w Świdnicy rozpoczął się proces wymiany parkomatów.

25 nowych urządzeń zamontowanych zostanie do końca października m.in. na ulicach: Długiej, Łukowej, Marii Konopnickiej, Różanej, Trybunalskiej, Spółdzielczej, Pułaskiego, Środkowej, Franciszkańskiej, Bohaterów Getta, Grodzkiej, Budowlanej. Wymiana kolejnych 25 nastąpi do 30 kwietnia 2023 roku, a pozostałych 20 do 30 kwietnia 2024 roku.

Korzystający z postoju w strefie będą mogli, tak jak do tej pory dokonywać płatności z wykorzystaniem bilonu. Trwają prace nad uruchomieniem płatności również za pośrednictwem kart płatniczych oraz systemu BLIK, a także wpisywania numeru rejestracyjnego pojazdu.

- Firma Cale Polska Sp. z o.o. zaprzestała produkcji podzespołów i części do obecnie użytkowanych modeli parkomatów, dlatego też do tej pory używano elementów regenerowanych, których gwarancja i żywotność była znacznie krótsza. Do tego warunki atmosferyczne i oddziaływanie wilgoci powodowały częste awarie wyświetlaczy, co przekładało się na dyskomfort użytkowania urządzeń i wysokie koszty ich utrzymania. Nowe modele parkomatów wyposażone są w kolorowe wyświetlacze, klawiaturę alfanumeryczną i funkcję zapłaty kartą płatniczą za postój, co do tej pory nie było możliwe – mówi Jowita Mazur, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z postępowaniem przetargowym wykonawcą zadnia jest firma Projekt Parking Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Koszt dostawy, montażu oraz uruchomienia 70 parkomatów w świdnickiej SPP, a także wdrożenie systemu do windykacji i kontroli pojazdów to 1 mln 953 tys. zł. Płatność dokonana zostanie w trzech transzach na podstawie protokołu odbioru kolejnych etapów inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group