Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymieniają parkomaty

Sobota, 25 marca 2023, 11:53
Autor: red
Świdnica: Wymieniają parkomaty
Fot. UM Świdnica
W Strefie Płatnego Parkowania w Świdnicy w ostatnim tygodniu marca wymienionych zostanie kolejnych 25 parkomatów.

Nowe urządzenia zamontowane zostaną m.in. na ulicach: Kościelnej, Komunardów, 1 Maja, Siostrzanej, Jagiellońskiej, Pańskiej, Dworcowej, Nauczycielskiej, pl. Grunwaldzkim. Ostatnie dwadzieścia urządzeń wymienionych zostanie do końca kwietnia 2024 roku.

Korzystający z postoju w strefie, po wpisaniu numeru rejestracyjnego, mogą tak jak do tej pory, dokonywać płatności z wykorzystaniem bilonu oraz co jest nowością - za pomocą kart płatniczych i systemu BLIK. W parkomatach została również uruchomiona możliwość dopłaty do biletu przedłużającej jego ważność, a także zapłaty za wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.

- Nowe modele parkomatów wyposażone są w kolorowe wyświetlacze, klawiaturę alfanumeryczną i funkcję zapłaty kartą płatniczą za postój, co do tej pory nie było możliwe – mówi Jowita Mazur, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z postępowaniem przetargowym wykonawcą zadnia jest firma Projekt Parking Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Płatność za II etap inwestycji wynosi 675 041,24 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group