Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Wymieniają sieci wodociągowe

Środa, 6 listopada 2013, 11:08
Aktualizacja: 11:10
Autor: red.
Wierzbna: Wymieniają sieci wodociągowe
Fot. UM Żarów
Zakończył się kolejny etap wymiany nie nadających się już do eksploatacji sieci wodociągowych. Stare instalacje wodociągowe w dużej mierze uległy korozji i stawały się coraz bardziej awaryjne. Żarowski Związek Wodociągów i Kanalizacji dokonał wymiany tych, które uległy już zniszczeniu. W tej chwili prace remontowe przy wymianie sieci wodociągowych zakończyły się w Wierzbnej.

- Na tym terenie wykonaliśmy już 400 metrów sieci rozdzielczej do zasilenia aktualnie wydzielonych działek budowlanych. W planach przyszłorocznych jest jeszcze budowa przepompowni na tym wzniesieniu. Inwestycja, która pochłonęła ponad 60 tysięcy złotych była jednak bardzo trudna do zrealizowania. Na trasie projektowanego rurociągu wystąpiły skały łupkowe oraz monolityczny granit, który wymagał intensywnego kucia. Nie było takiej możliwości, aby w jakiś sposób obejść skały, gdyż w planach mamy także projektowanie kolejnych sieci w tym pasie - tłumaczy Waldemar Baranowski, prezes żarowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

To jeszcze nie koniec inwestycyjnych planów w tym roku, związanych z wymianą awaryjnych sieci. Żarowski Związek Wodociągów i Kanalizacji planuje wykonać jeszcze kilka mniejszych inwestycji. - Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy wymieniać jeszcze odcinki sieci rozdzielczych i dłuższe przyłącza - dopowiada prezes Waldemar Baranowski.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group