Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 639
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymieniali doświadczenia podczas VIII Konferencji Biblioterapii

Poniedziałek, 10 października 2011, 1:36
Aktualizacja: 1:38
Autor: red.
Świdnica: Wymieniali doświadczenia podczas VIII Konferencji Biblioterapii
Fot. użyczone
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych – Szkołą Policealną Służb Społecznych w Świdnicy zorganizowała w dniach 6–7 października VIII Konferencję Biblioterapii pod tytułem „Sztuka i jej walory terapeutyczne”.

Jak zawsze frekwencja dopisała, wśród zaproszonych byli: bibliotekarze, terapeuci, wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy pracujący w placówkach kulturalnych i oświatowo-wychowawczych Świdnicy i okolic, a także ich wychowankowie i podopieczni. Pierwszy dzień poświęcony był arteterapii i jej teoretycznemu ujęciu. Wykład oraz warsztat przeprowadziła Anita Szprych, mgr Sztuk Pięknych, arteterapeutka i trenerka. Zagadnienia, które zostały poruszone to: cele działań o charakterze arteterapeutycznym, rodzaje arteterapii, znaczenie arteterapii w procesie dydaktyczno-wychowawczym dzieci i młodzieży, najważniejsze techniki i metody stosowane w arteterapii, zasady i etyka postępowania o charakterze arteteraputycznym.

Drugiego dnia uczestnicy Konferencji wzięli udział w warsztatach arteterapeutycznych prowadzonych przez: dr Edytę Rudolf – literaturoznawcę, Dariusza Rekosza – autora książek dla dzieci i młodzieży, Joannę Zagner-Kołat – ilustratorkę książek dla dzieci, Witolda Kowaliszyna i Artura Korzekwę – muzyków zespołu Tantua.

Zwieńczeniem Konferencji była emocjonująca sesja plenarna. Prezentowano na niej owoce artystycznych działań, których z wielką ochotą i radością podejmowali się uczestnicy. Miła atmosfera oraz wszechobecnie panujący magiczny klimat sztuki sprzyjał wielu konwersacjom i wymianie doświadczeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group