Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wymyślił aplikację dla Świebodzic

Wtorek, 24 maja 2016, 10:39
Aktualizacja: Środa, 25 maja 2016, 10:16
Autor: opr.red.
Region: Wymyślił aplikację dla Świebodzic
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodziczanin, Pan Adam Długaszek, stworzył bezpłatną aplikację, która umożliwia szybkie sprawdzenie w telefonie komórkowym aktualnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i całkowicie darmowa. Obecnie miasto posiada system elektronicznego rozkładu jazdy w aplikacji myBus, ale niewykluczone, że ZGK Świebodzice wykorzysta propozycję świebodziczanina.

- To bardzo ciekawy pomysł, musimy jeszcze porozmawiać z autorem o szczegółach formalnych – mówi Kacper Nogajczyk, Prezes ZGK Świebodzice. - Ale fakt, że aplikację stworzył mieszkaniec naszego miasta i to specjalnie na potrzeby miejskiej komunikacji jest naprawdę godny uznania.

Skąd się wziął pomysł, by stworzyć aplikację?

- Stojąc wieczorem na przystanku autobusowym zauważyłem, że wiele osób podchodzi do rozkładu jazdy, oświetla go ekranem telefonu i sprawdza najbliższy autobus – mówi pan Adam Długaszek.- Wtedy pomyślałem, czy nie wygodniej byłoby sprawdzać rozkład na telefonie? Oczywiście, można pobrać rozkład ze strony i wyświetlić na ekranie jako PDF, ale i tak trzeba wtedy powiększać i przesuwać ekran, żeby wyszukiwać połączenie.

Co innego gdyby mieć aplikację, która po uruchomieniu automatycznie sprawdzi datę i godzinę, zlokalizuje nasz przystanek i wyświetli dla niego najbliższe połączenie w obu kierunkach. Na rynku dostępne są podobne rozwiązania, ale zazwyczaj są to aplikacje dla większych miast, a ta dotyczyłaby wyłącznie komunikacji miejskiej w Świebodzicach.
- Napisałem więc taką aplikację i zamieściłem w sklepie Google Play pod adresem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=komunikacja.miejska.swiebodzice

Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie zawiera reklam, niestosownych treści i w żaden sposób nie generuje dla mnie przychodów. Uważam, że jest prosta i banalna w obsłudze – podkreśla autor.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group