Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wyniki akcji „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach

Czwartek, 2 października 2014, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: red.
Dolny Śląsk: Wyniki akcji „Alkohol i Narkotyki” na dolnośląskich drogach
Fot. KWP Wrocław
Policjanci ruchu drogowego prowadzili na dolnośląskich drogach wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze w czasie trwania akcji skontrolowali ponad 8.5 tysiąca pojazdów sprawdzając przede wszystkim, czy kierujący stosują się do zakazu prowadzenia pod wpływem wszelkiego rodzaju używek.

Działania policjanci prowadzili w ostatnich dniach września br. polegały one na ujawnianiu i eliminowaniu z dalszego ruchu drogowego tych osób, które zdecydowały się na kierowanie autem bądź innym środkiem transportu znajdując się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, takich jak narkotyki.

Funkcjonariusze oprócz głównego celu akcji zwracali również uwagę na dostosowanie prędkości przez kierowców do obowiązujących ograniczeń oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.
Podczas działań policjanci przebadali ponad 8.5 tysiąca kierowców, z czego w prawie 60 przypadkach okazało się, że kontrolowani znajdują się pod wpływem alkoholu. Z kolei w jednym z przypadków funkcjonariusze ujawnili osobę, która zdecydowała się na jazdę pod wpływem narkotyków. Zatrzymali też 10 osób poruszających się pojazdami mimo orzeczonego zakazu przez sąd.

Jak pokazują liczby istnieje potrzeba powtarzania tego typu akcji w przyszłości, w związku z tym policjanci planują już kolejne działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group