• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 4:02
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 749
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wyniki Świdnickiego Biegu Noworocznego

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 18 stycznia 2011, 12:13
Aktualizacja: 13:56
Autor: MDvR
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Tradycyjnie już na początku nowego roku odbył się organizowany przez ŚOSiR Bieg Noworoczny Świdnica 2011. Pogoda i frekwencja dopisały znakomicie. Na starcie stawiło się łącznie 153 zawodników i zawodniczek. Oprócz mieszkańców Świdnicy i okolicznych miejscowości na imprezę przybyli fani biegania m.in. z Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Wrocławia, Złotoryi, Boguszowa Gorce, Bystrzycy Oławskiej, a nawet z Łodzi.

Przy zapisach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa koszulkę, a najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych przypadły dyplomy, medale, nagrody rzeczowe i statuetki. Były też dyplomy za udział w zabawie. Po biegach na biegaczy czekała gorąca herbata. O 12.05 jako pierwsi zainaugurowali bieg najmłodsi Skrzaty, czyli przedszkolaki, dalej starty systemem kroczącym odbywały się w kolejnych kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Na zakończenie w najliczniejszej grupie zawodnicy wystartowali w biegu głównym na dystansie 4 km. Najmłodszym uczestnikiem Biegu Noworocznego okazała się dwuletnia Wiktoria Przychocka ze Świdnicy. Najstarszym, który ukończył bieg Józef Żuk liczący 70 lat Symbolicznie jedną pętlę i udział w biegu zaliczył Tadeusz Borowski, który w tym roku obchodzić będzie 80-te urodziny.

Klasyfikacja Końcowa:

Skrzaty – Przedszkolaki:

Dziewczęta (100 m):
1. Karolina Kozieł - Świdnica
2. Natalia Sarat - Bielawa
3. Nina Jasiecka - Świdnica
4. Klaudia Koba - Świdnica
5. Amelia Cieślak - Świdnica
6. Ola Czapiga – Bielawa
7. Dagmara Piskorowska - Wrocław
8. Daria Piskorowska - Wrocław
9. Justyna Jamro – Bystrzyca Dln
10. Wiktoria Przychocka - Świdnica

Chłopcy (100 m):
1. Marcel Litwiński - Świdnica
2. Jakub Wojtanowski - Bielawa
3. Bartek Gryc - Świdnica

Dzieci młodsze – Klasy I-III SP:

Dziewczęta (600 m):
1. Hanna Fedyczkowska - Strzegom
2. Ania Rejkowicz - Świdnica
3. Małgorzata Musiał - Bojanice
4. Ola Gołębiewska - Świdnica
5. Alicja Stelmach - Pastuchów
6. Aleksandra Chaber - Świdnica
7. Martyna Baranowska - Wrocław

Chłopcy (600 m):
1. Kamil Kozyrski - Sobótka
2. Sebastian Sieradzki - Świdnica
3. Sławek Osienienko – Świdnica
4. Daniel Mondzielewski - Świdnica
5. Tadeusz Radzikowski – Świdnica
6. Dawid Rurzyński - Świdnica
7. Eryk Skirgajłło – Witoszów Dln
8. Marek Lurka - Świdnica

Dzieci starsze – Klasy IV-VI SP :

Dziewczęta /1 km/:
1. Justyna Moor – Bystrzyca Oławska
2. Brygida Czechura – Bystrzyca Oławska
3. Agnieszka Krasicka – Bystrzyca Oławska
4. Patrycja Baranowska - Wrocław
5. Karolina Hrynacz - Świdnica
6. Katarzyna Rzeczkowska - Świdnica
7. Sara Tonder – Jaworzyna Śl.
8. Klaudia Kozyrska - Sobótka
9. Dominika Grajaszek – Czechy
10. Justyna Kleniuk - Świdnica
11. Alicja Bielińska – Jaworzyna Śl.

Chłopcy (1 km):
1. Szymon Fedyczkowski - Strzegom
2. Adrian Werner - Świdnica
3. Rafał mielnik – Bystrzyca Oławska
4. Adrian Górny - Bielawa
5. Marcin Wielgus - Rościsławice
6. Arkadiusz Wielgus - Rościsławice
7. Wojtek Skonieczny - Świdnica
8. Rafał Kędziora - Świdnica
9. Norbert Szakiel - Lubachów
10. Jakub Bieliński – Jaworzyna Śl.
11. Jakub Żuraw – Jaworzyna Ś.
12. Martyn Przybylski - Świdnica

Młodzicy – Klasy I-III Gimnazja:

Dziewczęta (1 km):
1. Roksana Gawron - Wałbrzych
2. Jagoda Glinka - Świdnica
3. Monika Wiatrak - Bielawa
4. Sara Króliczek – Gola Świdnicka
5. Patrycja Adamiak - Bielawa
6. Paulina Szakiel - Lubachów
7. Justyna Mucha – Bystrzyca Oławska
8. Paulina Cis - Świdnica
9. Anna Stelmach - Pastuchów
10. Justyna Wołowicz – Świdnica
11. Karolina Wołowicz - Świdnica
12. Dominika Rzepka - Bojanice

Chłopcy (2 km)
1. Daniel Jura - Wałbrzych
2. Paweł Szyler – Bystrzyca Oławska
3. Sławomir Sieradzki - Świdnica
4. Krystian Partyka – Bystrzyca Grn.
5. Piotr Prokop - Bielawa
6. Sebastian Wielgus - Rościsławice
7. Piotr Samborski - Świdnica
8. Piotr Jasionowski - Świdnica
9. Piotr Studnicki - Świdnica
10. Daniel Grajaszek – Jaworzyna Śl.
11. Kamil Cieślak - Świdnica

Juniorzy – Klasy I – III Szkoły ponadgimnazjalne:

Dziewczęta (2 km):
1. Michelle Schiewe - Świdnica
2. Jagoda Czarnota - Krzyżowa
3. Aleksandra Podgórkska - Bielawa
4. Martyna Walczak - Świdnica
5. Kamila Szewczyk – Jaworzyna Śl.

Chłopcy (3 km):
1. Paweł Zamielski - Wałbrzych
2. Grzegorz Bagiński - Bielawa
3. Łukasz Obraniak - Wałbrzycha
4. Damian Daras - Świdnica
5. Tomasz Grajzer - Świdnica
6. Grzegorz Tuński – Świdnica
7. Krystian Krzysztof - Świdnica
8. Piotr Wróblewski - Świdnica
/PK/ - Damian Parobiec - Świdnica

Seniorzy – 19-34 lata:

Kobiety (3 km)
1. Sonia Jankowska - Świdnica
2. Paulina Sarat - Bielawa
3. Halina Szczęsna-Radzikowska - Świdnica
4. Danuta Piskorowska - Wrocław
5. Zuzanna Światowa - Świdnica
6. Iwona Gryc - Świdnica
7. Monika Jamro – Bystrzyca Dln
/PK/ - Bogusława Skirgajłło – Witoszów Dln

Mężczyźni:
1. Bartek Baczewski - Wałbrzych
2. Maciej Dawidziuk - Złotoryja
3. Dawid Gut - Świdnica
4. Mateusz Kłaczyński – Boguszów Gorce
5. Michał Gołębiewski - Bielawa
6. Kamil Musielski - Dzierżoniów
7. Mariusz Czapiga - Bielawa
8. Radosław Światowy - Świdnica
9. Maciej Majewski - Świdnica
10. Artur Żak - Wałbrzych
11. Wojciech Dutkiewicz - Żarów
12. Paweł Rejkowicz - Świdnica
13. Stanisław Kogut - Świdnica
14. Łukasz Muzyka - Świdnica
15. Łukasz Kaczmarczyk - Jaszowice
16. Roman Sałata - Świebodzice
17. Emil Gorlowski - Świdnica
18. Piotr Pałkiewicz - Świdnica
19. Tomasz Jachimczak - Świdnica
20. Adam Antoniak - Świdnica
21. Kamil Grudziński - Świdnica
22. Paweł Tonder – Jaworzyna Śl.
23. Marcin Baran - Świdnica
24. Jakub Radomski - Świdnica
25. Marek Kaluszka - Świdnica

Oldboje – 35-54 lata:

Kobiety (4 km):
1. Małgorzata Podgórkska - Bielawa
2. Agnieszka Kozyrska - Sobótka
3. Justyna Fedyczkowska - Strzegom
4. Bożena Morowska - Świdnica
5. Renata Sieracka - Świdnica
6. Agnieszka Błażejczyk - Łódź

Mężczyźni (4 km):
1. Edward Baczewski - Wałbrzych
2. Jacek Gołębiewski - Świdnica
3. Paweł Kazimierski – Witoszów Dln
4. Zdzisław Cieślak - Świdnica
5. Norbert Czarkowski - Świebodzice
6. Edward Fedyczkowski - Strzegom
7. Jan Wielgus - Rościsławice
8. Grzegorz Bławacki – Szczawno Zdrój
/PK/ Stefan Zatylny - Świdnica
/PK/ Robert Obraniak - Wałbrzych

Nestorzy – pow. 55 lat:

Kobiety (4 km):
1. Eugenia Rusin - Świdnica
2. Eulalia Dachowska-Speil - Wałbrzych

Mężczyźni (4 km):
1. Marek Musiał – Bystrzyca Grn
2. Kazimierz Nosal - Świdnica
3. Narcyz Jasiecki - Świdnica
4. Czesław Przybylski - Świdnica
5. Jerzy Speil - Wałbrzych
6. Włodzimierz Maniecki - Świdnica
7. Rudolf Turek - Wałbrzych
8. Józef Żuk - Wałbrzych
/PK/ Tadeusz Borowski - Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~biegofanka 18-01-2011 13:54
Chciałam tylko sprostować, że Oldbojki i Nestorki startowały też na 4 km:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group