Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wypadki drogowe – kierowcy noga z gazu!

Czwartek, 27 czerwca 2013, 13:16
Aktualizacja: 13:23
Autor: red.
Region: Wypadki drogowe – kierowcy noga z gazu!
Fot. KPP Świdnica
Pośpiech, niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, nadmierna prędkość, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej – to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Miniony tydzień na drogach powiatu świdnickiego to pięć wypadków drogowych. Do najgroźniejszego wypadku doszło 23 czerwca w miejscowości Goczałków.

Kierujący samochodem osobowym 49-letni mężczyzna z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z samochodem osobowym vw golf, kierowanym przez 23-letniego mężczyznę. W wyniku zderzenia kierujący fordem doznał wielomiejscowego złamania miednicy, licznych złamań żeber i odmy płucnej w stanie ciężkim został przewieziony do Szpitala w Świebodzicach. Natomiast kierowca golfa z obrażeniami twarzoczaszki i licznymi zsinieniami i otarciami naskórka przebywa na obserwacji w Szpitalu w Świebodzicach.

Pasażerowie golfa 16-letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna również pozostali na obserwacji w Szpitalach w Świebodzicach i Świdnicy. Kierujący golfem był trzeźwy, natomiast od kierowcy forda pobrano krew do badań. Jak się okazało kierowca forda kierował pojazdem mimo orzeczonego przez Sąd w Jaworze zakazu prowadzenia pojazdów.

Wakacje to czas podróży. Niestety wraz z nadejściem lata wzrasta liczba wypadków na drogach. To właśnie słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia są dla kierowców doskonałym pretekstem, aby zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, wysoka temperatura, a co za tym idzie również większe zmęczenie, rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do tragedii.

Przyczyn wypadków drogowych jest jednak znacznie więcej. Niestety do wielu, czasem bardzo tragicznych w skutkach zdarzeń, dochodzi z powodu zbyt agresywnej jazdy kierujących. Ryzykanci i cwaniacy, którzy zachowują się tak, jakby na drodze byli sami, za nic mają nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale również zasady kultury, które mimo tego, że nie są spisane w żadnym kodeksie, to jednak w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group